*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Nakledilen Böbrekle Geçen 25 Yılı Pasta Keserek Kutladılar  (Okunma sayısı 2109 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Nakledilen Böbrekle Geçen 25 Yılı Pasta Keserek KutladılarÇukurova  Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde 25 yıl önce annesinden alınan böbrekle yaşama tutunan gazeteci Leyla Kesen Yalçın için pastalı çeyrek asır kutlaması yapıldı.

Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleşen kutlamaya 49 yaşındaki Leyla Kesen Yalçın, böbrek naklini yapan Prof. Dr. Uğur Erken, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile merkez çalışanları katıldı. Balcalı Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde ilk böbrek nakli operasyonunu Leyla Kesen Yalçın için yaptığını anımsatan Prof. Dr. Uğur Erken, "O dönem 51 yaşında olan annesi Elif Kesen'den aldığımız böbreği Leyla Kesen Yalçın'a başarılı bir ameliyatla nakil etmiştik. Bu benim ilk nakil operasyonumdu ve başarılı oldu. Aradan geçen 25 yılda Leyla Kesen Yalçın'ın sağlık durumu çok iyi" dedi.
'ANNE TEŞEKKÜR EDERİM'
Türkiye'de organ bağışının yetersiz olduğunu da aktaran Prof. Dr. Uğur Erken, herkese organ nakli gerekebileceğini belirterek bağış konusunda duyarlı olunmasını istedi. Bağış yetersizliğinin çeşitli nedenleri olduğunu kaydeden Erken, bağış yapacak kişilere destek gibi uygulamalarla teşvik edici olunmasını talep etti. Nakil sonrası kendini çok iyi hissettiğini anlatan Leyla Kesen Yalçın ise, operasyonu yapan doktorlara ve bağışı yapan annesini teşekkür etti. Annesinin kendisine ikinci kez hayat verdiğini bildiren Yalçın, "Ona çok minnettarım. Buraya o da gelecekti ama biraz rahatsız. Çok sağol anne" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Leyla Kesen Yalçın ve Prof. Dr. Uğur Erken, böbrek naklinin 25'inci yılını pasta keserek kutladı.


Kaynak 34volt.com ulaşmak için tıklayın.