*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: 20 YIL SONRA GELEN BÖBREKLE HAYATA DÖNDÜ  (Okunma sayısı 2957 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
20 YIL SONRA GELEN BÖBREKLE HAYATA DÖNDÜ
« : 05 Ağustos 2015, 21:34:14 »
20 YIL SONRA GELEN BÖBREKLE HAYATA DÖNDÜ
Böbrek hastası Cevahir Babayiğit, 20 yıldır gün aşırı gördüğü diyaliz tedavisinin ardından gelen sürpriz haberle organ nakli olarak sağlığına kavuştu.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle 20 yıldır diyalize giren Cevahir Babayiğit, Medicana International Ankara Hastanesi ‘nde gerçekleştirilen organ nakliyle hayata döndü.

20 yıl önce evde düşüp bayıldıktan sonra böbrek hastası olduğunu öğrenen ve o günden bu yana gün aşırı diyaliz tedavisi gören 50 yaşındaki Babayiğit, sevinçli haberi yine diyaliz cihazına bağlı olduğu sırada aldı. Babayiğit, 15 Mayıs 2014 tarihinde Medicana International Ankara Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

“En çok kana kana su içmeyi özledim”

Yıllardır yaşamak için büyük mücadele verdiğini belirten Cevahir Babayiğit, şöyle konuştu:

“Geçen yıl nakil için çağırdılar ancak böbreğin bana uygun olmadığı anlaşıldı. 20 yıl boyunca gelecek haberin özlemi ile yaşadım. Her şeye rağmen hayatım boyunca hiç yılmadım ve yaşamak için mücadele ettim.  Hatta memleketim olan Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde diyaliz merkezi olmadığı için ilk 5 yıl memleketime gidemedim.  En çok kana kana su içmeyi özledim. Şimdi su şişeleriyle dolaşıyorum. Başta hasta yakınları olmak üzere herkesi organ bağışlamaya çağırıyorum.  Ben de sağlıklı organlarımı bağışlayacağım.”

Profesör Ersöz: “Tam bir survivor”

Ameliyatı gerçekleştiren Medicana International Ankara Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Sadık Ersöz ise “20 sene boyunca diyalize giren hasta sayısı azdır. Onca yıllık diyalizin ardından bir de böyle başarılı bir nakil ile sağlığına kavuşan kişi sayısı iyice azdır. Cevahir Hanım, tam bir survivor. Nakilden birkaç gün sonra hastamız organa uyum sağladı ve kritik süreci atlatarak taburcu edildi” dedi.


Kaynak medicana.com.tr ulaşmak için tıklayın.