*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: 1 Yıl Önce Böbrek Nakli Olan Neslihan Tamamen Sağlığına Kavuştu  (Okunma sayısı 3033 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
1 Yıl Önce Böbrek Nakli Olan Neslihan Tamamen Sağlığına KavuştuKayseri’de, doğuştan böbrek yetmezliği ile dünyaya gelen 3 yaşındaki Neslihan Bozdağan’a geçtiğimiz yıl böbrek nakli olarak hayata tutunmuştu. Aradan geçen 1 yılda Neslihan sağlığına tamamen kavuşarak, oyun parklarında çocukluğunu...

Kayseri’de, doğuştan böbrek yetmezliği ile dünyaya gelen 3 yaşındaki Neslihan Bozdağan’a geçtiğimiz yıl böbrek nakli olarak hayata tutunmuştu. Aradan geçen 1 yılda Neslihan sağlığına tamamen kavuşarak, oyun parklarında çocukluğunu yaşamaya başladı.

Doğuştan böbrek yetmezliği olan 3 yaşındaki Neslihan Bozdoğan ailesi ile birlikte 2 yıl boyunca kendisine uygun böbreği aradı. Geçtiğimiz yıl o uygun böbrek 11 aylıkken hayatını kaybeden Demir Özdemir’in ailesi tarafından Neslihan Bozdoğan’a bağışlandı. Böbrek naklinin gerçekleşmesinin 1. yılında Neslihan tamamen sağlığına kavuştu. Neslihan artık zamanını çocuk parkında eğlenerek geçirmeye başladı. Anne Nimet Bozdoğan geçirdikleri zorlu süreç sonrası yaptığı konuşmada, “Kızım şuan 3 yaşında. Biz 2 yılımızı sürekli hastanede geçirdik. Kızım böbrek hastası olarak doğdu. Çok şükür şuan nakil olalı 1 yıl oldu ve durumumuz şükür çok iyi. 1 yıl boyunca takiplerimiz Antalya’da devam etti. Neslihan şuan sağlığına kavuştu. Artık parklarda rahat bir şekilde oynayabiliyor. Şuan çok mutluyuz. İnşallah hasta olan bütün çocuklar sağlığına kavuşurlar” dedi.

‘Bizim gibi çocukları rahatsızlık geçiren ailelere umutlarını yitirmemelerini söylemek istiyorum’ diyen anne Bozdoğan, “Biz bu mücadeleyi 2 yıl boyunca verdik. Şimdi çok şükür sağlığına kavuştu. Bu süreç içerisinde hiçbir zaman umudumuzu yitirmememiz gerektiğini öğrendim. Allah’tan umut kesilmez. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Baba Oğuzhan Bozdoğan ise “Çok şükür kızımız sağlığına kavuştu. Hastalığı veren Rabbim şifasını da veriyor. Hastası olan bütün ailelere sabır diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Umutlarını kaybetmesinler” diye konuştu.


Kaynak kayserigundem.com ulaşmak için tıklayın.