*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Organ nakli hastalarından yeni yıl mesajı  (Okunma sayısı 4909 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Organ nakli hastalarından yeni yıl mesajı
« : 10 Nisan 2015, 17:46:42 »
Organ nakli hastalarından yeni yıl mesajıOrgan nakli hastaları, 2015'te organ bağışlarının artmasını diledi.

Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde organ nakli olan ve nakil bekleyen hastalar yeni yıla birlikte girdi.
 
Hastalar, Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneğince (AKBÖHONDER) Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yerleşkesindeki binada düzenlenen yeni yıl partisinde bir araya geldi.
 
Birlikte yemek yiyen ve müzik eşliğinde eğlenen hastalara, Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar da eşlik etti. Yeni yılı geri sayım yaparak coşkuyla karşılayan hastaların yeni yıl dileği ise "organ nakillerinin artması" oldu.
 
AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılı böbrek, karaciğer, yüz nakli olan ve organ nakli bekleyen hastalarla karşıladıklarını belirterek, 2015 yılının Türkiye'ye mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini diledi.
 
Türkiye'de yaklaşık 80 bin kişinin organ nakli beklediğini ifade eden Şahan, "2015 yılının bu hastalar için umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Herkesi organ bağışına davet ediyoruz" dedi.
 
Uğur Acar ise 2015 yılının hayırlı bir yıl olarak geçmesini temenni etti. 21 Ocak 2015'te ameliyatının üzerinden 3 yıl geçeceğini hatırlatan Acar, "İnşallah bundan sonra insanlarımız organ ve uzuv nakline gerekli hassasiyeti gösterir ve bu ameliyatların sayısı daha da artar" diye konuştu.
 
AA


Etiketler: uğur acar yüz nakli organ nakli hastalar yeni yıl mesaj