*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Organlarıyla 7 kişi hayata tutunacak  (Okunma sayısı 4302 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 875
    • Profili Görüntüle
Organlarıyla 7 kişi hayata tutunacak
« : 10 Nisan 2015, 17:37:37 »
Organlarıyla 7 kişi hayata tutunacakBeyin kanaması nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek.

Gelibolu ilçesinde spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek.

Alınan bilgiye göre, 2 gün önce spor yaptığı sırada fenalaşan Soydaş, hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Soydaş, Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Dün akşam vefat eden Soydaş'ın ailesi, oğullarının organlarını bağışlama kararı aldı.

Soydaş'ın 2 korneası Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, böbrekleri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Acıbadem Bursa Hastanesi, karaciğeri Acıbadem Bursa Hastanesi, kalbi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, akciğeri ise Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi.

Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten, olayın kendilerini çok üzdüğünü belirterek, "Neticesinde genç kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Onun emanetlerini alarak ihtiyaç sahiplerinde yaşatmak üzere intikal ettirmeye çalışacağız. Kardeşimiz 7 hastaya umut oldu" dedi.

Organ Nakli Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü ise aniden gelişen bir beyin kanamasının yaşandığını dile getirip, "Aile çok duyarlı davrandı. 'Oğlumuzun organlarıyla başkaları sağlığına kavuşsun, oğlumuz spor yapamayacak, yürüyemeyecek ama başkaları bunları yapabilsin' dedi" ifadesini kullandı.

AA


Etiketler: organ nakli organ bağışı