*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Organları, 4 hastaya umut oldu  (Okunma sayısı 4413 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 875
    • Profili Görüntüle
Organları, 4 hastaya umut oldu
« : 10 Nisan 2015, 17:36:21 »
Organları, 4 hastaya umut olduTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki kadının akciğer, karaciğer ve 2 böbreği bağışlandı.

Çorlu ilçesinde, beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki kadının akciğer, karaciğer ve 2 böbreği, ihtiyacı olan hastalara nakledilecek.
 
Alınan bilgiye göre, eşi ve ailesi, Çorlu'daki özel bir hastanede beyin ölümü gerçekleşen Emine Çakır'ın (30) nakle uygun organlarını bağışladı.
 
Ailenin kararı üzerine hastane yetkilileri, Sağlık Bakanlığı Organ Nakil Koordinatörlüğü ile irtibata geçerek, organ bağış işlemlerini başlattı.
 
İstanbul'daki farklı hastanelerden gelen ekipler, Çakır'ın karaciğer, akciğer ve iki böbreğini ameliyatla alarak nakil bekleyen hastalara götürdü.
 
Reyap Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. İbrahim Oktay, Çerkezköy Devlet Hastanesine götürülen Emine Çakır'ın, buradaki müdahalenin ardından kendilerine getirildiğini söyledi.
 
Hastanın beyin damarlarındaki genişlemeye ve oradan gelen kanamaya bağlı bir tabloyla kendilerine geldiğini aktaran Oktay, şöyle konuştu:
 
"Daha öncesinde de bu nedenle solunumu ve dolaşımı duran hastaya yapılan müdahaleye rağmen beyin ölümünün önüne geçilemedi. Ailenin organ bağışını kabul etmesi üzerine, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesinden üç ayrı ekip gelerek bağışlanan organları aldı. Organlar, en az 4 insanın hayata tutunmasına vesile olacak."
 
AA


Etiketler: umut Tekirdağ organ nakli organ hasta