*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Bursa’da, Çölyak Hastalarına Gıda Desteği  (Okunma sayısı 283 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Bursa’da, Çölyak Hastalarına Gıda Desteği
« : 02 Ağustos 2023, 11:06:00 »
Bursa’da, Çölyak Hastalarına Gıda DesteğiBursa’da, Gürsu Belediyesi’nin başlattığı sosyal proje ile ilçede yaşayan çölyak hastası bireylerin evine 2 ayda bir yiyecek ulaştıracak. Çölyak hastalığı ile mücadele eden ve özellikle beslenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Gürsulu bireyler için Gürsu Belediyesi yeni bir sosyal proje başlattı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuran ve hali hazırda kayıtlı 30 vatandaşa, bundan böyle özel olarak hazırlanan yardım destek paketleri ulaştırılacak. Çikolatadan makarnaya, undan yağa bir çok yiyeceğin bir arada olduğu gıda paketi iki ayda bir Gürsulu vatandaşların adreslerine götürülecek.

“Evlere Dağıtım Yapılıyor”

İlk dağıtımı yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bu hastalıkla mücadele etmenin ne denli zor olduğunun farkındayız. Her an özel gıda ürünlerine ulaşmaları mümkün olmayan hemşehrilerimiz için artık yeni projemiz destek olacak. Evlerine ulaştırılacak gıda paketlerini tüketmelerini ve sağlıkla yaşamalarını temenni ediyorum” dedi.

bgazete.com.tr


ETİKETLER BursaÇölyak HastasıGıda DesteğiGürsu Belediyesi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45