*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Tuzla’da, Tekerlekli Sandalyeli Gencin En Büyük Hayali Gerçek Oldu  (Okunma sayısı 732 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Tuzla’da, Tekerlekli Sandalyeli Gencin En Büyük Hayali Gerçek OlduTuzla Belediyesi, 23 yıldır Tuzla’da yaşayan ve geçirdiği kaza nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Okan’ın kolayca sokağa çıkabilmesi için evine engelli asansörü yaptı. Kaza geçirdiği andan itibaren Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takibi yapılan Okan, destekleri için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

“Hayatlara Dokunmaya Devam Ediyorlar”

Türkiye’nin dört bir yanında alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öncülüğünde özellikle dezavantajlı bireylerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tuzla’da yaşayan ve geçtiğimiz nisan ayında geçirdiği bir kaza sebebiyle 5 ay komada kaldıktan sonra tekerlekli sandalyede yaşamını idare etmek zorunda kalan Okan’ın da hayatına dokunuldu.

“Dışarıya Artık Rahatça Çıkabilecek”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı tarafından takibi özel olarak yapılan Okan’ın evine İstanbul Valiliği’nin destekleriyle Gönül Elleri Çarşısı tarafından engelli asansörü yapıldı. Ekipler, birinci katta oturan Okan’ın evinin balkonundan dışarıya daha rahat çıkması için engelli asansörünü kurdular. Okan’ın engelli asansörünü kullandığı anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan gencin en büyük hayali gerçek oldu.

“Tüm Tuzlalıların Yanındayız”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Geçmiş olsun Okan kardeşim. Biz senin ve bizlere ihtiyaç duyan tüm Tuzlalıların her an arkasındayız” dedi.

sondakika.com


ETİKETLER Dr. Şadi YazıcıEngelli AsansörüİstanbulTekerlekli SandalyeTuzla kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45