*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Gazipaşa Vefa Birimi, 55 Hane Ziyareti ile İhtiyaçları Karşılıyor  (Okunma sayısı 255 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Gazipaşa Vefa Birimi, 55 Hane Ziyareti ile İhtiyaçları KarşılıyorGazipaşa Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Birimi ekipleri, bu hafta 55 hane ziyareti gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde yardıma muhtaç kişilerin gündelik ihtiyaçları karşılandı.

Ekipler, bu hafta Ilıca, Yeniköy, Gökçebelen, Güney, Beyrebucak, Göçük, Muzkent, Ekmel, Pazarcı, Aydın, Bakılar, Çığlık, Koru, İstiklal Mahallelerinde toplam 55 hane ziyareti gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaretlerde, SYDV tarafından tespit edilen yaşlı ve engelli bireylerin hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılandı.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Rıza Büyükakça “Hane ziyaretlerinde vatandaşların taleplerini dinleyerek sorunları yerinde görüyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet edip onların gönüllerini alıyoruz. Bu haftaki programımız dahilinde yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin kişisel bakımları yapıldı, camları temizlendi, çamaşırları yıkandı, yemekleri yapıldı, haneleri temizlendi ve bahçeleri de ekime hazır hale getirildi” dedi.

İHA


ETİKETLER AntalyaEngelliGazipaşaSosyal YardımlaşmaVefa Sosyal DestekYaşlı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45