*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Haliliye’de İhtiyaç Sahibi Bireylere Evde Bakım Hizmeti Veriliyor  (Okunma sayısı 238 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Haliliye’de İhtiyaç Sahibi Bireylere Evde Bakım Hizmeti VeriliyorHaliliye Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti projesiyle yaşlı ve kimsesiz bireylerin hanelerini dip bucak temizliyor ve kişisel bakım sağlıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardım çalışmaları da sunuluyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi Haliliye” sloganıyla projelerini devam ettiriyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “Gönüllere Dokunacağız” anlayışıyla yürüttüğü sosyal yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aşevi, glutensiz ekmek fırını, sosyal ve giyim market, evde bakım hizmeti ile çeşitli yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Haliliye Belediyesi, bu projelerden biri olan Evde Bakım Hizmeti ile bakıma muhtaç olan yaşlı bireyleri yalnız bırakmıyor. Yapılan başvuru sonucu komisyonca belirlenen 576 haneye Evde Bakım Hizmeti veriliyor. Ekipler, periyodik olarak yaptıkları ziyaretlerle bu haneleri dip bucak temizliyor.

Tespit edilen hanelerde temizlik işlemlerini gerçekleştiren ekipler, Evde Bakım Hizmeti ile yaşlı bireylerin gönüllerine dokunuyor. Müdürlük bünyesinde bulunan berberler de, talep doğrultusunda 60 yaş üstü bireylerin saç ve sakal tıraş ihtiyacını karşılıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların Haliliye Belediyesi İletişim Merkezini arayarak, kayıt oluşturabilecekleri belirtildi.

İHA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER Evde Bakım HizmetiHaliliyeKişisel BakımŞanlıurfaSosyal YardımYaşlı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45