*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Yaşlı Kadın, Konteyner Kent’teki Engelli Bireylerle Yakından İlgileniyor  (Okunma sayısı 219 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Yaşlı Kadın, Konteyner Kent’teki Engelli Bireylerle Yakından İlgileniyorKahramanmaraş konteyner kentte 65 yaşındaki Meryem Gönen, engelli bireylerin yardımına koşarak onları gideceği yere tekerlekli sandalyesi ile bıraktığı gibi yakından da ilgileniyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası Dulkadiroğlu Karacasu Konteyner Kent’te engelli kocası ile yaşayan Meryem Gönen, diğer engelli bireylere de yardımcı oluyor. Afetzede engelli bireyleri konteyner da misafir eden Gönen, evine gelenleri de tekerlekli sandalyesi ile taşıyarak gidecekleri yere bırakıyor.

Kocasının da engelli olduğunu hatırlatan Gönen, “Bu benim komşum. Komşularımın hepsini çok seviyorum. Benim kocam da engelli. Kocamın tekerlekli sandalyesi ile getirip götürüyorum. Her engelliye yardım etmek istiyorum. Hallerinden anladığım için evlerine kadar getiriyorum. Engelliler arada sırada yanımıza gelir” dedi.

Doğuştan engelli Fatma Kömür ise “Komşuya gittim komşumuz beni ağırladı. Daha sonra tekerlekli sandalye ile beni konteynere getirdi” diye konuştu.

Engelli kadının kardeşi Derya Gök ise “Komşularımızın hepsi çok iyi hepsinden Allah razı olsun. Meryem Hanım’a da teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İHA


ETİKETLER EngelliKahramanmaraşKonteyner KentTekerlekli SandalyeYaşlı Kadın kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45