*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Üsküdar’da Down Sendromlu Gençlerden Depremzede Ailelere Ziyaret  (Okunma sayısı 689 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Üsküdar’da Down Sendromlu Gençlerden Depremzede Ailelere ZiyaretÜsküdar Belediyesi Tebessüm Kahvesi Proje Sorumlusu Şermin Çoban, “Tebessüm Kahvesi’nde çalışan down sendromlu personelimiz bugün depremden etkilenen aileler için kendi elleriyle tebessüm kurabiyeleri yaptı” dedi. Tebessüm Kahvesi’nde çalışan 11 down sendromlu genç, ilçede yaşayan depremzede aileleri evlerinde ziyaret ederek, yaptıkları özel kurabiyeleri ikram etti.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında yapılan etkinlikte, Tebessüm Kahvesi çalışanları Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından Üsküdar’a yerleşen afetzede ailelerin kaldıkları evlere gitti. Ailelerle bir araya gelen 11 down sendromlu genç, hazırladıkları kurabiyeleri ve hediyeleri depremzedelere takdim etti.

Üsküdar Belediyesi Tebessüm Kahvesi Proje Sorumlusu Şermin Çoban, mekanda 11 down sendromlu gencin çalıştığını söyledi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, depremden etkilenen aileler bulunduğunu ifade eden Çoban, “Tebessüm Kahvesi’nde çalışan down sendromlu personelimiz bugün depremden etkilenen aileler için kendi elleriyle tebessüm kurabiyeleri yaptı” dedi. Çoban, down sendromlu gençlerin ülkenin yaşadığı sürecin farkında olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Daha öncesinde depremden etkilenen ailelere bağışta bulunmuşlardı. Bugün de kendi elleriyle tebessüm kurabiyeleri yapmak ve Üsküdar’da ikamet eden depremden etkilenen aileleri ziyaret etmek istediler. Onların isteklerini gerçekleştiriyoruz. Bizleri ağırlayan ailelere de teşekkür ediyoruz. Gençlerle birlikte kurabiyeleri yiyecekler ve inşallah tebessümler çoğalacak”

“Kendi Ellerimizle Kurabiyeleri Yaptık”

Tebessüm Kahvesi’nde çalışan down sendromlu Emrah Kuru da depremzedelere güzel bir ziyaret yaptıklarını anlattı. Bu nedenle mutlu olduklarını dile getiren Kuru, “Kendi ellerimizle kurabiyeleri yaptık. Kurabiye ve hediyelerimizi onlara verdik. Onlara da afiyet olsun. Rabbim onlara da güzellik ve mutluluk versin. Hepinizi seviyorum. Tebessüm edelim, tebessümümüzü eksik etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Down sendromlu 32 yaşındaki Arlin Gültane de özel bir gün yaşadıklarını söyledi. Gültane, “Depremzede ailelere hazırladığımız kurabiyeleri sunduk ve hediyelerimizi verdik. İnşallah daha iyi mutlu ve huzurlu hayatları olur” şeklinde konuştu.

AA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER AfetzedeDepremDepremzedeDown SendromluTebessüm KahvesiÜsküdar Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45