*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Ağrı’da Engelli ve Yaşlı Depremzede Kadına Tekerlekli Sandalye Verildi  (Okunma sayısı 676 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Ağrı’da Engelli ve Yaşlı Depremzede Kadına Tekerlekli Sandalye VerildiKahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Osmaniye’den Ağrı’ya gelen 80 yaşındaki engelli depremzede Fatma Var’a tekerlekli sandalye hediye edildi.

Ağrı Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Osmaniye’de bulunan evleri hasar gören 80 yaşındaki yürüme güçlüğü çeken Fatma Var ve ailesi Ağrı’ya geldi.

Ağrı’da ailesi ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Nezahat Çeçen Yurdunda misafir edilen Fatma Var’ın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince depremzedelerin ihtiyaçlarının tespit edilme çalışmaları esnasında tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğu belirlendi.

Durumu haber alan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, ismini açıklamak istemeyen bir hayırsever vasıtasıyla 80 yaşındaki Fatma Var için tekerlekli sandalye temin etti.

Müdür Kökrek, öğretmenler ile birlikte Var’ı kaldıkları yurtta ziyaret ederek, kendisi için temin ettikleri tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

Fatma Var ve ailesi ile bir süre sohbet edip başka ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Müdür Kökrek, yaptığı açıklamada, Ağrı’da misafir edilen bütün depremzede ailelerin her türlü ihtiyacının Valilik koordinesinde devlet tarafından karşılandığını belirterek: “Öncelikle depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz ve milletimizin başı sağ olsun. Ağrı’ya deprem bölgesinden gelerek misafir ettiğimiz ailelerimizden bir tanesinin ziyaret ettiğimiz esnada tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğunu öğrendik. Bunun üzerine biz de ismini vermek istemeyen bir hayırsever vatandaşımız aracılığı ile kendisine tekerlekli sandalye temin ettik. Bugün hem burada vatandaşlarımızın diğer ihtiyaçlarını da tespit ettik. Sayın Valimizin talimatlarıyla buradaki vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını tespit ederek not aldık. Hepsini gidermek üzere gerekli çalışmaları yapacağız. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ayrıca, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda öğrencilerimizin bütün ihtiyaçlarını da karşıladık. Karşılamaya da devam edeceğiz” dedi.

İHA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER AğrıDepremzedeEngelliOsmaniyeTekerlekli SandalyeYaşlı Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45