*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Batman’da Engelli Öğrenciler Depremzedeler İçin Hediye Paketleri Hazırladı  (Okunma sayısı 669 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Batman’da Engelli Öğrenciler Depremzedeler İçin Hediye Paketleri HazırladıBatman Özel Eğitim Meslek Okulunun 72 öğrencisi, deprem bölgesinden kente gelenlere ulaştırılmak üzere hediye paketleri hazırladı. Batman Özel Eğitim Meslek Okulundaki down sendromlu, otizmli ve hafif zihinsel engelli öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Batman’a gelen afetzedeler için seferber oldu.

Okulun başlattığı çalışma kapsamında öğretmen ve velilerin desteğiyle toplanan oyuncak, kırtasiye malzemesi ve hijyen setleri öğrencilerce paketlendi. Okul Müdürü Zeki Aslan, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan yardım kampanyasına destek olmak için okulda bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Öğretmenlerin yönlendirmesi, velilerin duyarlılığıyla çocukların yaşıtlarına kırtasiye yardımı, annelerine de hijyen malzemelerini içeren 200 paket hazırladığını belirten Aslan, “Hazırladığımız bu paketleri yurtlarda kalan depremzede kardeşlerimize ulaştıracağız” dedi.

“Depremzedeler İçin Harçlıklarını Bağışladılar”

Öğrencilerden Merve Em de 11 ili etkileyen deprem felaketinden dolayı çok üzgün oldukları aktardı. Yaraları sarabilmek için küçük hediye paketleri hazırladıklarını ifade eden Merve, depremzedelere “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Baran ve Melih Demir kardeşler de kumbaralarındaki harçlıkları depremzedeler için bağışladıklarını kaydetti.

AA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER BatmanDepremDepremzedeEngelliEngelli ÖğrenciYardım Kampanyası Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45