*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Depremzedeler İçin Yaşlı Çiftten Kızılay’a Anlamlı Bağış  (Okunma sayısı 656 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Depremzedeler İçin Yaşlı Çiftten Kızılay’a Anlamlı BağışTürk Kızılay’a bağışlar sürüyor. Türk Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre, depremlerden etkilenenler için yetişkinlerin yanı sıra çocuklar da çok sayıda yardım yaptı. Abdullah ve Elif Çakır adlı kardeşler, akıllı saat ve oyuncak almak için kumbaralarında biriktirdikleri paraları, depremden etkilenen akranlarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türk Kızılay’a bağışladı. Melike Hifa Kartal ise ailesinin deprem bölgesine göndermek için hazırladığı kolinin içerisine, depremzedeler için yazdığı mektubu ve oyuncağını koydu.

Uzun zamandır bisiklet almak için para biriktiren 4’üncü sınıf öğrencisi Mikail Doğan da deprem nedeniyle zor günler geçiren yaşıtlarına yardım edebilmek için kumbarasını Türk Kızılay’a gönderdi. Necmettin Avcı ise su bidonuna doldurduğu bozuk paralar ile Miraç Kandilinde topladığı harçlığını, Türk Kızılay’ın Ankara’daki merkezine getirdi.

Farklı bölgelerdeki Türk Kızılay şubelerine başvuran hayırseverlerden biri, maddi durumu iyi olmadığı için yardım olarak aldığı 500 lirayı, deprem bölgesindekilerin daha fazla ihtiyacı olduğunu söyleyerek bağışladı.

Türk Kızılay’ın Melikgazi Şubesi’ne gelen bir yaşlı çift ise “Varımız yoğumuz bu” diyerek, mendile sardıkları bir çift küpe ile alyanslarını Türk Kızılay yetkililerine verdi. Bir kadın da depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak için yüzüğünü bağışladı.

Yeni Akit


ETİKETLER BağışDepremDepremzedeTürk KızılayYardımYaşlı Çift Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45