*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Kahta Bedensel Engelliler Derneği’nden Depremzedeler İçin Yardım Çağrısı  (Okunma sayısı 678 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Kahta Bedensel Engelliler Derneği’nden Depremzedeler İçin Yardım ÇağrısıKahta Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, engelli depremzedeler için tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı ve hasta bezi gibi malzemeler konusunda yardım çağrısında bulundu.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, kullandıkları tekerlekli sandalye ve protez gibi malzemeleri enkazın altında kalan engelliler ile depremde yaralanan vatandaşların büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, acil olarak tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı ve hasta bezi desteği çağrısında bulundu.

Aslan, yaşanan depremler sonrası bölgede yaşayan engellilere yardımcı olabilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Afet olduğu an itibariyle o bölgede yaşayan engelli dostlarımızın kullandıkları tekerlekli sandalye, protez ve işitme cihazı gibi malzemeleri enkazın altında kaldı. Depremde kurtulan engellilerimizin yanı sıra sakat kalan vatandaşlarımızın da fazla olduğu malum. Tüm hayırseverlerimizin bu konuda desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Hibya Haber Ajansı


ETİKETLER AdıyamanDepremDepremzedeEngelliKahtaYardım Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45