*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Engelli Bireylere 90 Adet Akülü Araç Dağıtılacak  (Okunma sayısı 739 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1119
    • Profili Görüntüle
Engelli Bireylere 90 Adet Akülü Araç DağıtılacakAfyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, 90 adet akülü aracı Türkiye ve Afyonkarahisar’da dağıtacaklarını dile getirdi.

Engelli bireyler için akülü araç temini için Belçika’ya giden Burhanettin Çoban ve AK Parti Meclis Üyesi Necati Şevik çalışmalarına devam ediyor. Araçları Türkiye’ye getirmek için yoğun mesai harcayan Çoban, araçların tırlarla Türkiye’ye getirileceğini belirledi.

“90 Akülü Aracımız Hazır”

Çoban: “Şuan 90 arasında akülü aracımız hazır. İnşallah işlemleri bitti, faturaları kesildi. Tek tek açıp kontrolleri yapıldı, Motor kontrolleri yapıldı. Bir tır ayarlanacak. Tır da ayarlayınca bu araçlarımız Türkiye’de dağıtılmak üzere Afyon Gümrük Müdürlüğüne gönderilecek. Biz bu çalışmayı Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın desteğiyle Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri olarak Türk Kızılayı Afyon Şubesi ile beraber işbirliği halinde yapıyoruz. Akülü araçların dağıtımını Ocak ayının sonunda veya Şubat ayı başında hep beraber Sayın Valimizin başkanlığında, Türk Kızılayı ile beraber gerçekleştireceğiz. Toplam 90 tane akülü aracımız engelli kardeşlerimize hayırlı olsun. Onların hayatlarını, yaşamlarını kolaylaştırsın. Türkiye’de görüşmek üzere” dedi.

Afyon Türkeli Gazetesi


ETİKETLER AfyonkarahisarAkülü AraçBelçikaEngelliTürk Kızılayı kayseri de Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45