*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Tuzla’da Otizm ve Down Sendromu Farkındalığı İçin Kulaç Atttılar  (Okunma sayısı 723 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Tuzla’da Otizm ve Down Sendromu Farkındalığı İçin Kulaç AtttılarOtizm ve Down Sendromu farkındalığı için Tuzla’ya gelen 20 yüzücü Tuzla Belediyesi Palmiye Sosyal Tesisleri’nin önünden ‘Hayırsız Ada’ olarak bilinen adaya kadar yüzdüler.

Tuzla Belediyesi yaptıkları projeler ve etkinlikler ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Otizm ve Down sendromlu hastaların farkındalığını göstermek için Tuzla’ya gelen 20 yüzücü Tuzla’ya 2,5 kilometre uzaklıkta olan Hayırsız Ada’da doğru kulaç attılar. Program sonrası yüzücüler yapılan bu sosyal sorumluluk projesinden dolayı mutluluklarını dile getirdiler.

2,5 Kilometre Yüzdüler…

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın organizasyonunda gerçekleşen farkındalık çalışmasında sabahın ilk ışıkları ile birlikte Palmiye Sosyal Tesisleri’nin önünden ‘Hayırsız Ada’ olarak bilinen ve Tuzla sahile 2,5 kilometre uzakta bulunan adaya yüzdüler. Yüzücülere güvenlik nedeniyle 3 bot eşlik etti. Palmiye Sosyal Tesisleri’nden adaya yüzen yüzücüler daha sonra tekrar Sosyal Tesislere yüzdüler.

“Onların Adına Kulaç Attık”

Etkinliğe katılan yüzücü Olga Törs; “Otizm farkındalığı için kulaç attık. Adaya gidiş zor olsa da dönüş çok hızlı oldu” dedi. Şahin Karakuş ise; “Bugün güzel parkura Otizmli kardeşlerimize destek için geldik. Onların adına kulaç attık” dedi. Seyfettin Karakaya ise; “Yaklaşık 15-16 yıldır yüzüyorum. Güzel bir etkinlik olacak. Otizm için yüzmek ayrıca anlamlı. Otizmli çocuklar toplumun önemli bir kısmını oluşturuyor” dedi.

bolgegundem.com


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER Down SendromuDr. Şadi YazıcıEtkinlikFarkındalıkOtizmTuzla BelediyesiYüzme Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45