*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Engelli Kadın Avukata Meslektaşından Hakaret Mesajı  (Okunma sayısı 760 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
Engelli Kadın Avukata Meslektaşından Hakaret MesajıAdana Barosu’na kayıtlı avukat Güven Özdemir’in, hakaret içeren mesajı arkadaşı yerine yanlışlıkla kadın meslektaşına gönderilince büyük ayıp ortaya çıktı.

Adana Barosu’na kayıtlı avukat Güven Özdemir’in hesabından, geçirdiği bir kaza sonrası engelli kalan kadın avukata yanlışlıkla gönderildiği düşünülen ve ağır hakaret ile ayıp ifadeler içeren mesaj yargıya taşındı. Kendi fotoğrafının altına yazılan ayıp ifadeleri görünce şok geçiren kadın avukat A.B.E, hem savcılığa hem de Adana Barosu’na başvuruda bulundu.

Avukat Güven Özdemir, geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan kadın avukat meslektaşının fotoğrafının altına ağır hakaret içerikli mesajı bir arkadaşı yerine yanlışlıkla A.B.E.’ye gönderdi. Gece gelen mesajı alınca şok olan avukat A.B.E. sabah derhal Adana Cumhuriyet Savcılığı’na “hakaret” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda da Adana Barosu’na gereken soruşturmanın yapılması için başvurdu.

“Yanlışlıkla Bana Göndermiş”

Avukat A.B.E., meslektaşı Güven Özdemir’i hiç tanımadığını belirterek, “Kendisiyle hiçbir tanışıklığım yoktur. Bu ağır hakaret içeren mesajları görünce çok üzüldüm. Neden böyle bir şey yapmış, kime gönderecekmiş bilmiyorum. Fakat sanırım bir arkadaşına göndermek istediği mesajı yanlışlıkla bana göndermiş. Kendisi hakkında hem savcılığa hem de Baro’ya başvurdum” dedi.

“Sosyal Medyamı Başkaları da Kullanıyor” Gerekçesi

Öte yandan avukat Güven Özdemir ise mesajın kendi hesabından atıldığını doğruladı ancak kendisinin atmadığını ileri sürerek, “Benim sosyal medya hesabımı başka kullananlar da var. Fakat kimin attığını öğrenemedim” dedi.

“Mezun Olduğu Gün Kaza Geçirip Tekerlekli Sandalyeye Mahkum Kalmış”

Adana Barosu’na kayıtlı avukat A.B.E., mezun olduğu gün Gaziantep’ten gelirken trafik kazası geçirdiğini ve üç yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum kaldığını belirtti. Uzun süre tedavi gören A.B.E., fizik tedavisinin halen sürdüğünü ve yeniden ayağa kalkacağı günler için mücadele ettiğini belirtti.

Sözcü


 KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER Adana BarosuCumhuriyet SavcılığıEngelli AvukatHakaretSosyal MedyaSuç DuyurusuTrafik Kazası Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45