*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: SMA Hastası Eslem Bebek İçin Didim’de Bağış Toplandı  (Okunma sayısı 783 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
SMA Hastası Eslem Bebek İçin Didim’de Bağış Toplandı26 aylık Eslem bebek SMA hastalığıyla mücadele ediyor. Nefes almak için bile makineye ihtiyaç duyan Eslem bebeğin ailesi, kızlarının yaşama tutunabilmesi için yardım bekliyor.

Konya’da yaşayan 25 aylık SMA hastası Eslem bebek, yaşama tutunmak için yardımseverlerin desteğini bekliyor. Yutkunmak, öksürmek hatta nefes almak için bile makinelere ihtiyacı olan Eslem’in tek umudu ise Dubai’deki hastanede yapılacak olan gen tedavisi. Didim Cemevi’nin düzenlediği konserde Eslem bebeğe destek olmak amacı broşürler dağıtılırken, konsere katılan vatandaşlar maddi destekte bulundular. Bu sürecin zor olduğunu söyleyen aile tedavi için hastanelerin yolunu tutarken valilik izni ile yardım kampanyası başlatıldı. Eslem’in iyileşmesi için umudunu koruyan aile, bir an önce kızlarını kurtarmanın ve sağlığına kavuştuğunu görmenin hayali ile yaşıyor.

“1,5 Kilo Almadan Tedavi Olması Lazım”

Stand görevlisi Neval Bican “Konya merkezde yaşayan Hilmi Serkan ve Meryem Nilüfer çiftinin Elif, Ecrin ve Eslem adında üç çocuğu var. Eslem 2 yaşında (26 aylık) bir güzel bebek. Tip 2 SMA hastasıdır. Yurtdışında yapılabilecek olan Zolgensma ilacı ile Gen Tedavisi için yaklaşık 1 milyon 879 bin dolara ihtiyaç var. 2 yaş sınırını geçtiği için tedaviye alınabilmesi için diğer kriter olan kilo kriterini kaybetmemesi lazım. Yani son 1,5 kiloyu almaması için aç yaşıyor ve aç yaşatılıyor Eslem bebek. Çok az anne sütü ve çok az şekerli su veriliyor sadece, 26 aylık bir bebeğe. Yürüyemiyor ve emekleyemiyor da. Bu kilo kriterini de kaybetmeden, şimdi destek olabiliriz. Geç olmadan, sonra üzülmeden şimdi sevindirelim. Valilik onaylı bu kampanya herkesin desteğini istiyoruz. Valilik izinli kampanyada yüzde 38’e ulaştık. Burada destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Valilik izniyle başlatılan yardım kampanyasına destek için;
AKBANK Hasan Kayabaşı TR59 0004 6000 3388 8000 3461 43 (Açıklama kısmına ESLEM BEBEK yazmanız yeterli)

Ses Gazetesi


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER AydınBağışDestekDidimEslem BebekSMATedaviYardım Kampanyası Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45