*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: Hatay Büyükşehir Belediyesi, Engellilerin Yanında  (Okunma sayısı 393 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 875
    • Profili Görüntüle
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Engellilerin YanındaHatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde toplumsal dayanışma ve yardımlaşma bilincini gerçekleştirmek, yardıma gereksinim duyan vatandaşların yükünü bir nebze olsun hafifletmek amacıyla özverili hizmetler sunmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, “İyiliğin Peşinde” sloganı ile Hatay’ın 15 ilçesinde ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların evde bakım ihtiyaçlarını yerine getirerek sosyal belediyecilik anlayışını hizmetlere yansıtıyor.

Ekipler ayrıca vatandaşların daha temiz bir ortamda ibadet etmesi amacıyla camilerde rutin bir şekilde haftalık temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Yapılan hizmetler kapsamında evde bakım hizmeti alan vatandaşlar, cami imamları ve mahalle muhtarları hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve ekiplere teşekkür etti.

“4 Senedir Evimi Temizliyorlar, Allah Razı Olsun”

Yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetini dile getiren İskenderun Denizciler Mahallesi sakini Ayşe Küçük, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden çok memnunum. Camlarımızı siliyorlar, banyo temizliğimizi her şeyi yapıyorlar. 4 senedir evimi temizliyorlar. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim, sağ olsun, var olsun” dedi.

“Yapılan Hizmetlerden Memnunuz”

Yapılan hizmetleri değerlendiren İskenderun Bekbele Mahallesi’nde yaşayan Şaban Dumlu, “Belediye ekipleri evin temizliğini yapıyorlar. Kapı ve pencereleri siliyorlar. Biz yapamıyoruz durumumuzdan dolayı. Sayın Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşların taleplerini Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ileten ve çalışmaların hızlı bir şekilde başlatıldığını belirten İskenderun İsmet İnönü Mahalle Muhtarı Engin Aktuğ, “Vatandaşlarımız evde bakım hizmetlerinden çok memnun. Ekipler güzel çalışıyorlar bizleri kırmıyorlar. Kimsesiz ve 65 yaş üstü vatandaşlara yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum, sağ olun” ifadelerini kullandı.

korfezgazete.com


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER DayanışmaEngelliEvde BakımHatay Büyükşehir BelediyesiTemizlikYardımlaşmaYaşlı Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45