*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

Gönderen Konu: MMO İle Konak Belediyesi Arasında 4 Farklı Protokol İmzalandı  (Okunma sayısı 591 defa)

diyalizleyasam

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 1075
    • Profili Görüntüle
MMO İle Konak Belediyesi Arasında 4 Farklı Protokol İmzalandıTMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Konak Belediyesi arasında, 4 farklı konuda yapılacak teknik kontrollere ilişkin protokoller imzalandı.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi ile Konak Belediyesi arasında 4 farklı işbirliği protokolü imzalandı. Protokoller için Konak Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkin Boz katıldı. İmzalanan protokoller ile Konak sınırlarında yaşayan yurttaşların can ve mal güvenliğine ilişkin denetim mekanizmalarına yenileri eklendi.

Protokoller kapsamında; engelli kaldırma platformlarının periyodik kontrolleri, “Engelsiz İzmir” hedefi doğrultusunda yılda en az bir kez Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından yapılacak. Bunun yanı sıra araç kaldırma platformu, katlı mekanik otopark sistemleri ve araç asansörlerinin tescil kontrolleri ve periyodik kontrolleri ile doğalgaz kullanılan apartmanlarda merkezi sistem ya da ortak hermetik baca sistemlerinin periyodik kontrolleri yılda en az bir kez yapılarak yurttaşların daha güvenli bir yaşam sürdürmeleri sağlanacak.

Yine Konak ilçesi sınırlarında yer alan ve işyeri açma ruhsatı için belediyeye başvuran işletmelerin fırın, katkılı pide, kebap, simit fırını ve geleneksel tandır ocaklarına takılan filtrelerin uygunluk kontrolleri de MMO İzmir Şubesi tarafından yapılacak.

MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkin Boz, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederken, doğalgaz zehirlenmeleri ve patlamaları sonucunda her yıl çok sayıda yurttaşın hayatını kaybettiğini ya da yaralandığını ve imzalanan protokol kapsamında yapılacak denetimlerin bunun önüne geçmede önemli katkı sunacağını belirtti.

İlkin Boz ayrıca protokoller kapsamında yapılacak diğer denetimlere de değinerek, “Belediye, yurttaşlara verdiği değer çerçevesinde baca sistemlerinin kamusal bir hizmet yürütmekte olan şubemiz tarafından denetlenmesini sağlayarak yurttaşların can ve mal güvenliğine verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Engelli kaldırma platformlarının periyodik kontrolleri ile engellilerin yaşamlarının kolaylaşmasına katkı sunulurken, işletmelerin fırın ve ocaklarının uygunluk kontrolleri sonucunda da yurttaşların koku ve duman nedeniyle yaşamaları muhtemel olumsuzlukların önüne geçilecek. Bu anlamda, Sayın Batur’un imzaladığı protokollerle örnek bir adım attığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

haberhurriyeti.com


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER EngelliİzmirKonak BelediyesiMakina Mühendisleri OdasıMMOTMOB Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45