*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - diyalizleyasam

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 59
16
Spastik Engelliler Federasyonu’ndan Deprem Bölgesine 30 Tekerlekli SandalyeSpastik Engelliler Federasyonunca, hayırseverlerin desteği ile alınan 30 tekerlekli sandalye, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki engellilere gönderildi. Federasyon başkanı Murat Arslanhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan afet sonrası bölgedeki engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi adına çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini ifade etti.

Deprem nedeniyle engelli bireylerin ihtiyaçlarının bulunduğuna dikkati çeken Arslanhan şunları kaydetti:

“O bölgede yaşayan engelli dostlarımızın kullandıkları tekerlekli sandalye ve protez gibi malzemeler enkazların altında kaldı. Bölgeye mont, elbise ve ayakkabı gibi eşyalar gönderildi ama engelli dostlarımızın ihtiyacı olan bu tarz şeyleri de bölgeye ulaştırmak gerekiyor. Biz de Federasyon olarak başlattığımız kampanya ile hayırseverlerimizin desteği ile bu ihtiyaçları bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz”

Arslanhan, bu kapsamda 30 tekerlekli sandalye hazırladıklarını ve yetkili kurumlar aracılığıyla bölgeye sevk ettiklerini belirterek;

“Başlattığımız kampanya ile engelli dostlarımızın ihtiyacı olan tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı ve hasta bezi gibi malzemeleri bölgeye ulaştırmaya devam edeceğiz. Tüm hayırseverlerimizin bu konuda desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

AA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER DepremEngelliKahramanmaraşSpastik EngelliTekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

17
Aksaray’daki Yaşlı Kadın Umre Parasını Deprem İçin BağışladıAksaray’ın Sultanhanı ilçesinde 70 yaşındaki Elif Kara, umre için biriktirdiği parayı deprem bölgesinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) teslim etti.

Kahramanmaraş merkezli iki depremden etkilenenlere destek olmak amacıyla umre ziyaretini iptal eden Kara, biriktirdiği 30 bin lirayı TDV Sultanhanı Şube Başkanı ve İlçe Müftüsü Halil Akçal’a makbuz karşılığında verdi. Kara, deprem bölgesinde yaşananları televizyondan izledikçe gözyaşlarını tutamadığını söyledi.

Görüntüleri izledikçe sobanın yanında dahi üşüdüklerini belirten Kara, “Vatandaşlarımıza üzülüyorum. Gözümün yaşını tutamıyorum. Bir çocuk, ‘Beni kurtardınız, annemi de kurtarın’ diyerek ağlayınca dayanamadım, biriktirdiğim parayı verdim” diye konuştu.

merhabahaber.com


ETİKETLER AksarayDepremKahramanmaraşYaşlı Kadın Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

18
Sefa Yurtkölesi Tekerlekli Sandalyesiyle Yardım TaşıdıAntalya’ya gelen depremzedelerin kayıt yaptırıp, ihtiyaçları karşılandıktan sonra konaklayacağı tesise yönlendirildiği spor salonundaki çalışmalara gönüllü katılan bedensel engelli şampiyon yüzücü Sefa Yurtkölesi (28), akülü tekerlekli sandalyesiyle yardım kolisi taşıyarak taşıyamadıklarını da aracıyla iterek çalışmalara destek veriyor. İşte haberin detayları geliyor…

Sefa Yurtkölesi spor salonu içinde akülü sandalyesinde otururken.

Trombositopeni-radius yokluğu (TAR) sendromu kaynaklı kemik eksikliği nedeniyle kol ve bacaklarını büyük ölçüde kullanamayan Sefa Yurtkölesi, lisede beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle yüzme sporuna başladı. Yüzmeyi öğrendikten 2 ay sonra katıldığı organizasyonda Türkiye şampiyonu olan Yurtkölesi, 2014’te milli takım kampına davet edildi. Başarısıyla antrenörlerinin dikkatini çeken Yurtkölesi, aynı yıl Brezilya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada altın, kelebek 50 metrede bronz madalya kazandı.

Yardım ekibinde görevli kişilerin arasında bir kadın yardım kolisini Sefa Yurtkölesi'ne veriyor.

YARDIM GÖNÜLLÜSÜ

Bedensel engelli birey olarak sporla yaşama tutunan Sefa Yurtkölesi, ulusal müsabakalarda da derece elde etti. Başarısıyla ailesinin gururu olan Yurtkölesi, pandemi sürecinde sportif organizasyonların gerçekleştirilmemesi ve kanser rahatsızlığı olan babasını kaybetmenin üzüntüsüyle spora ara vermek zorunda kaldı.

Engelli Yüzücü Sefa Yurtkölesi akülü sandalye içinde oturup kucağında bulunan koliyi taşıyor.

Bireysel antrenmanlarını sürdüren Yurtkölesi, ilerleyen günlerde gerçekleştirilecek şampiyonalarda derece elde etmeyi hedefliyor. Geçen yıl Manisa’dan Antalya’ya yerleşen Yurtkölesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde gençlere yönelik faaliyetlerde görev alıyor.

Engelli sporcu Sefa Yurtkölesi yanında boyama yapan kızı izlerken gülüyor.

Sefa Yurtkölesi, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası kente gelen afetzedelere destek için Antalya Spor Salonu’ndaki çalışmalara katıldı. Depremzedelerin ihtiyaçlarına yardım amacıyla çalışmalara gönüllü katılan Yurtkölesi, günün büyük bölümünü merkezde geçiriyor.

DHA


ETİKETLER Engelli SporcuSefa YurtkölesiTekerlekli SandalyeYardım Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

19
Zonguldak’ta, Huzurevinde Yaşayan Engelli Birey Emekli Maaşını BağışladıTürkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli İlimdar Güngör, örnek bir davranış sergileyerek depremde zarar gören vatandaşlara katkı sağlamak amacıyla bir aylık maaşını bağışladı.

Zonguldak Huzurevinde yaşayan 71 yaşındaki İlimdar Güngör, 5 bin lira olan emekli maaşını AFAD’a bağışladığını açıklayarak, “Böylesine bir felakette bu ülkede yaşayan, havasını soluyan, suyunu içen herkesin bir şey yapması gerekiyordu. Ben de üzerime düşeni yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah bu millete bir daha böyle bir facia yaşatmasın” dedi.

Halkın Sesi


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER AFADDepremEmekli MaaşıEngelliHuzureviZonguldak Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

20
Tekerlekli Sandalyedeki Seha, Deprem Bölgesine Yardım GötürdüÇorum’da yaşayan ve tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren Seha Ceylan, depremin ardından bölgeye yardım için harekete geçti. Arkadaşları ile kamyonet kiralayan Seha Ceylan, topladığı yardım malzemelerini deprem bölgesine ulaştırdı. Aracın önüne de “Bizim hiçbir unvanımız yok, zaten yardım için unvana gerek yok, sadece insanız” diye yazdı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Çorum’da yaşayan bedensel engelli Seha Ceylan, arkadaşları ile yardım yapmak için kamyonet kiraladı.

Ceylan daha sonra hayırseverlerden topladıkları temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra sobaları kamyonete yükleyip Adıyaman’ın Yaylakonak ilçesine götürerek Belediye Başkanı Abuzer Aydın’a teslim etti. Ardından da Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi ve köylerine ulaşan Ceylan, götürdükleri yardım malzemelerini depremzedelere ulaştırdı.

Seha Ceylan’ın yardım götürdüğü kamyonetin önüne yazdırdığı “Bizim hiçbir unvanımız yok, zaten yardım için unvana gerek yok, sadece insanız. Çorumluyuz” yazısı dikkat çekti.

DHA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER AdıyamanÇorumDepremEngelliKahramanmaraşTekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

21
Ümraniye’de Torununun Kumbarasını Bağışlayan Engelli Birey Duygulandırdı11 ilde etkili olan depremin ardından bölge halkının yaralarının sarılması için yurdun dört bir yanından vatandaşlar seferber oldu.

Türkiye, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 2 şiddetli depremle kenetlendi. Yıkıcı depremler 11 ilde büyük hasarlara neden oldu. Binlerce can kaybı ve yaralının olduğu asrın afetinde, 11’inci güne girildi.

Yurdun dört bir yanından deprem bölgesine giden ekipler, enkaz altından bir can çıkarabilmek için büyük bir mücadele ortaya koydu. Zamana karşı yarışta mucizevi kurtuluşlar, acının ortasında adeta teselli oldu. Depremzedeler için seferber olundu. Öte yandan depremzedelerin de yaraları sarılmaya başlandı.

Devletin tüm imkanları seferber edilirken, yurdun dört bir yanından gönüllü vatandaşlar da harekete geçti.

Bunlardan biri de İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşayan engelli bir birey oldu.

“Yetim torunumun kumbarasını depremzedelere bağışlayacağım”

Ensonhaber muhabirinin, “Yaşadığımız bu büyük depremin yaraları nasıl sarılmalı?” sorusuna yanıt veren yaşlı adam şu ifadeleri kullandı:

“Türk vatandaşı olarak birbirimize destek olmalıyız. Kan, gıda ve para olarak birbirimizin yaralarına merhem olmakla olur bu. Torunumun okul harçlığını biriktirdiği bu kumbarayı Kızılay’a bağışlayacağım. Ben engelli olduğum halde kendi yardımlarla almış olduğum paramdan 100 TL’sini götürdüm bankaya yatırdım.

Depremzedelere ağlayarak bakıyoruz. Allah yardımcıları olsun askerlerimizin, kurtarıcılarımızın, enkaz altında kalanlarımızın da, çok üzgünüz. Biz kendi sıcak yatağımızda yatarken onlar enkaz altında kim bilir ne soğuklarda üşüyorlar.

11 yaşındaki okula giden yetim torunumun kumbarasını depremzedelere bağışlayacağım. Onlara helal hoş olsun. Türk milleti olarak birbirimize yardım edersek, o deprem bölgesini ancak ayakta tutarız”

ensonhaber.com


ETİKETLER DepremDepremzedeEnkazKahramanmaraşKızılayYaşlı Adam Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

22
Eskişehir’de Yaşayan Irak’lı Türkmen Engelli Gençten Örnek DavranışEskişehir’de yaşayan görme ve bedensel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut, depremzedelere maddi yardımda bulundu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlere duyarsız kalamayan görme ve bedensel engelli 28 yaşındaki genç, imkanlarının el verdiği kadar biriktirdiği 120 lirayı bölgedeki depremzedeler için bağışladı.

Büyük bir afettin yaşandığını belirten Ahmet Al Mahmut, “Ailemle birlikte oturuyorum. Benim 2 gözüm hiç görmüyor ve bir elim de yok. 28 yaşında görme ve bedensel engelliyim. Depremzedelere verilmesi için 120 lira biriktirdim. Biriktirdiğim 120 lirayı depremzedelere ulaştırılması için, Eskişehir’de yaşayan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdul Mevcut Karabaş’a verdim” dedi.

Eskişehir’de yaşayan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdul Mevcut Karabaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Görme ve fiziksel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut kardeşimize, ‘Sizin maddi durumunuz iyi değil, sana biz yardım etmemiz lazım’ dedim. Görme ve fiziksel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut, ‘Depremzedelere çok üzülüyorum, 120 lirayı almazsanız, daha çok üzülürüm. Ne olur, benim bu maddi yardımımı ilgililere ulaştırın’ dedi. Ben de çok etkilendim ve bu maddi yardımı ilgililere ivedilikle en kısa zamanda ulaştıracağım” dedi.

İHA


ETİKETLER DepremDepremzedeEngelliEskişehirIrakKahramanmaraşTürkmen Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

23
Ercan Kubaş Koltuk Değnekleriyle Deprem Bölgesine UlaştıAfyonkarahisar’da katılmak istediği sivil toplum kuruluşlarının rahatsızlıkları nedeniyle deprem bölgesine götürmek istemediği 1 metre boyundaki Ercan Kubaş, kendi imkanlarını kullanarak bindiği şehirler arası yolcu otobüsüyle Hatay’a ulaştı, protez bacakları ve koltuk değnekleriyle depremzedeler için elinden geleni yaptı.

Boyu 1 metre olan ve kemik erimesi rahatsızlığına bağlı bacakları diz altından kesilen Kubaş, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraşlı depremlerin ardından herkes gibi depremzedeler için bir şeyler yapmak istedi.

Ercan Kubaş koltuk değneklerini tutarak yardım bölgesinde ayakta duruyor.

Kentteki bazı sivil toplum kuruluşlarının yardım ekiplerine katılmak isteyen 36 yaşındaki Kubaş’a, zorlanacağı ve rahatsızlığının ilerleyeceği düşüncesiyle, “araçta yer yok” denildi.

Ertesi gün şehirler arası yolcu otobüsüyle Hatay’ın İskenderun ilçesine giden Kubaş, burada Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi Yönetiminin kurduğu aşevinde depremzedelere iki gün boyunca çorba dağıttı.

Ercan Kubaş koltukta otururken, iki koltuk değneği yanında bulunuyor.

Protez bacakları ve koltuk değnekleriyle çadır kurulmasına ve yardım malzemelerinin dağıtımına da elinden geldiğince yardım eden Kubaş, azmiyle ve yardımseverliğiyle herkese örnek oldu.

Bölgeye tekrar gitmeyi düşünüyor

Kubaş, AA muhabirine, boyu kısa ve ayakları da olmadığı için enkazda rahatça arama kurtarma çalışmalarına katılabileceğini düşündüğünü söyledi.

Ercan Kubaş koltukta otururken protez bacağını elinde tutuyor.

Bu nedenle bölgeye gitmek için sivil toplum kuruluşlarına ulaştığını, üzülmemesi için kendisine uygun bir dille “araçta yer yok” denildiğini aktaran Kubaş, şöyle konuştu:

“Ben de kendi imkanlarımla bölgeye ulaştım. Battaniye ve su dağıttım, temizlik yaptım. Yaşadığımız acı günlerden etkilendim. Hatay’daki depremzedelere kaldığım süre içinde elimden geldiği ölçüde yardımda bulunduğum için kendimi mutlu hissediyorum. Hatta, önümüzdeki günlerde tekrar bölgede yardım faaliyetlerine katılmayı planlıyorum. Ben bu halimle yardım faaliyetlerine katılabildiysem, sağlıklı insanlar daha iyisini yapabilir. Bence herkes elinden geldiği ölçüde deprem bölgesine yardımda bulunabilir. Kötü günler ancak ülke olarak el birliğiyle aşılabilir.”

Eşiyle depremzedeler için gösteri yapmaya hazırlanıyor

Kubaş, kızları 11 yaşındaki Yağmur ile 8 yaşındaki Damla’nın da biriktirdikleri yaklaşık 400 lirayla su, meyve suyu ve süt gibi ürünler alarak deprem bölgesine gönderdiğini kaydetti.

Ercan Kubaş sağında ve solunda oturan kızlarına sarılarak poz veriyor.

Eşi Aysun ile 17 yıldır çocuk ve yetişkinlere yönelik çeşitli gösteriler yaparak geçimlerini sağladıklarına değinen Kubaş, kente gelen depremzedeler için de bir şeyler yapmayı planladıklarını, konuyu yetkililere ilettiğini kaydetti.

Kısa boylu eşler Ercan Kubaş ve Aysun Kubaş yan yana koltukta oturuyor.

“Yüreği çok güzel bir insanmış”

Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Koçak, çok duygulandıklarını belirterek, “Ercan Kubaş’ın depremzedelere yardım yapmak için Hatay’a kendi imkanlarıyla geleceğini tahmin etmiyorduk. Bizi gerçekten şaşırttı, yüreği çok güzel bir insanmış.” ifadesini kullandı.

AA


ETİKETLER DepremErcan KubaşKoltuk DeğneğiProtez BacakYardım Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

24
Fenomen Dilan Polat, Çatalca’daki Villasını Depremzede Aileye AçtıLüks yaşantısı ve paylaşımlarıyla tepki çeken Dilan Polat, Çatalca’daki villasını depremde evleri zarar gören SMA hastası çocukları olan bir aileye açtı. Türkiye’yi sarsan depremin ardından afet bölgesine giden fenomen Dilan Polat, Taha Duymaz hakkındaki yorumlarıyla dikkat çekiyordu.

Dilan Polat son olarak sosyal medyadaki hikaye paylaşımında, “Ben Taha’nın vefat ettiğini düşünüyorum daha fazla da konuşmak istemiyorum. Sadece düşüncemi gizlemek istemiyorum ben böyle düşünüyorum” diyerek dikkat çekmişti.

Lüks yaşantısıyla sık sık tepki çeken fenomen bir villasını depremzedelere açtı. Elinde bir villası olduğunu söyleyen Dilan Polat daha sonra bu villayı bir aileye verdi.

Polat paylaşımında “Villayı vereceğimiz aileyi bulduk SMA hastası yavrum evsiz kalmışlar ulaştım babasına aldıracağım onları içim rahat en azından” dedi.

cnnturk.com


ETİKETLER ÇatalcaDepremDepremzedeSMASosyal MedyaVilla Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

25
Ortak Yayında, Bursa’dan Arayan Şehit Kardeşinden Duygulandıran BağışÜlkeyi yasa boğan deprem felaketinde yaraları sarmak için tüm televizyon kanalları bir araya geldi. Yayın sırasında Bursa’dan yaptığı bağışı açıklanan şehit yakını izleyenleri duygulandırdı.

Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan deprem felaketinin ardından tüm TV kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Yayına Bursa’dan katılan bir şehit yakını da yaptığı bağışla izleyenleri duygulandırdı.

“Şehit Kardeşi Adına, Araba Almak İçin Biriktirdiği 600 Bin Lirayı Bağışladı”

Bursa’dan arayan ve şehit abisi olduğunu ifade eden bir vatandaş, kendi ismini vermek istemediğini söyleyerek, kardeşi şehit Adem Tunç adına; araba almak için biriktirdiği 600 bin Türk Lirasını bağışladı.

normhaber.com


ETİKETLER BağışBursaDepremDepremzedeŞehit YakınıTürkiye Tek Yürek Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

26
15 Temmuz Gazisi, Umre Parasını Depremzedelere BağışladıAsrın depremini Adana’da yaşayan 15 Temmuz Gazisi Cafer Güneş, umre için biriktirdiği 40 bin TL’sini AFAD aracılığıyla ile depremzedelere bağışladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Erzurum İl Müdürlüğünü ziyaret eden Güneş, umre için biriktirdiği parayı Ziraat Bankası Palandöken Şubesinden AFAD’a gönderdi.

15 Temmuz Gazisi olarak tüm gazileri deprem bölgesine yardım yapmaya davet eden Güneş, “Bugün yardım etme günüdür. Bugün elini taşın altına koyma zamanıdır. Allah rızası için elimizden geleni yapma günüdür. Elimizden ne gelirse ne varsa gereken desteği sağlayalım. Bu yük bizim sırtımızdadır. Devletin varlığını ben deprem bölgesinde gördüm. 3 yaşındaki bebeğin enkaz altında elimi tutması ve bana dede demesi her şeye bedeldi. Onun için gazilerimize sesleniyorum, yardım edin” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın, Gazi Güneş’i telefonla arayarak, duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

İHA


ETİKETLER 15 Temmuz GazisiAdanaAFADBağışDepremDepremzedeUmre Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

27
LÖSEV’den Lösemi ve Kanser Depremzedelere Çağrı!Ülkemizi derinden yaralayan deprem sonrası LÖSEV, 10 ayrı planlamayla çıkan İyilik Tır ve Kamyonları ile depremzedelere ilk elden yardım malzemelerini ulaştırıyor. Tahliye edilen Lösemi ve Kanser Hastası depremzedelerin Türkiye genelinde barınma ihtiyaçlarını da karşılıyor. Çocuk veya yetişkin fark etmeksizin depremzede lösemi ve kanser hastalarını Türk halkının bağışları ile tuğla tuğla örülen Lösante Hastanesi’nde ücretsiz tedavi ettiği gibi yaptığı hamile depremzedelerin doğumları ile de umudun çocuklarını sağlıkla dünyaya getiriyor.

LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin açtığı yaraları sarmak için gönüllüleri, iyileşen gençleri, aile komiteleri ve çalışanları ile seferber oldu. Depremin gerçekleşmesinin ardından ilk saat itibariyle Acil Kriz Masası kuran LÖSEV, ‘İyilik Tır ve Kamyonları’nı afet bölgesine ulaştırabilmek için temel ihtiyaç ürünleri hazırlayacağına dair çağrıda bulundu.

Gelen bağışlar ile yardım zinciri oluşturan LÖSEV çalışanları, bağışçıları, gönülleri, aile komiteleri tarafından ayrıştırılarak ve sınıflandırılarak titizlikle tasnif edildi. Ardından koliler el birliği ile yardım tırlarına ve kamyonlarına yüklendi. Gıda ve bebek ürünleri, battaniye, ısıtıcı, giyim ve hijyen malzemeleri gibi farklı kategorilerde kolilenen yardımlar, ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Bir diğer yandan LÖSEV Ankara merkez olmak üzere 8 irtibat bürosu da deprem bölgelerindeki 7 bine yakın kayıtlı hastasına ulaşarak ihtiyaçlarını tespit edip, ‘İyilikler Tırının’ bölgelerine ulaşacağına dair bilgi verdi.

Dr. Ezer: “Anlık Değil Yıllık Projeler Hazırlıyoruz”

LÖSEV ekipleri ilk olarak Hatay’a facianın ertesi günü İyilikler Tırı ile ulaştı. Yardımlar LÖSEV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog, Onkolog Dr. Üstün Ezer önderliğinde Lösemi ve Kanser hastası çocuk ve yetişkin depremzedelere ve ailelerine elden teslim edildi. Dr. Ezer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, LÖSEV’in bölgeye ulaştırdığı ilk tur yardımların ardından anlık değil yıllık plan dahilinde kalıcı projeler ileteceklerini belirterek; “Tüm bölgeye hizmet vermek üzere örneğin Adana’da yeni bir LÖSEV Köyü – Uyum ve Destek Merkezi- LÖSEV Okulları, Lösante Hastanesi yapmalıyız. Artacak ihtiyaçlar göz önüne alınarak tercihen Ankara’da kısa/orta ve uzun vadeli projelerimize destek olunmalıdır” dedi.

“Umudun Çocukları Lösante’de Doğdu”

LÖSEV felakatin ardından geçen 1 haftada LÖSEV Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kilis, Osmaniye’ye 10 tır ve kamyon çıkardı. Tahliye edilen 250’yi aşkın depremzede kanser hastası ve ailesine çeşitli illerde konaklama hizmeti verdi. Ankara’daki Lösemili Çocuklar Köyü 50 depremzede aileye kapılarını açtı. Yakınlarının evlerinde barınan ailelerini de ziyaret edip, ihtiyaçlarını tespit ederek ulaştırdı. Türk halkının tuğla bağışlarıyla örülen LÖSANTE Hastanesi 100’e yakın depremzedeye ücretsiz sağlık hizmeti verdi. LÖSEV sosyal medya hesabında hamile depremzedelerin doğumlarının LÖSANTE Hastanesi’nde gerçekleştirerek umudun çocukları Ahsen ve Yekta isimli bebeklerin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiklerinin müjdesini verdi.

“Lösemili Çocuk ve Yetişkin Kanser Hastalarına Duyuru”

LÖSEV bu yardımlarını devam ettireceği gibi lösemi ve kanser hastalarına da kendilerine başvurmaları yönünde çağrıda bulundu. Sosyal medya hesaplarından yapılan çağrıya göre, LÖSEV deprem bölgesinde yaşayan yeni tanı almış çocuk veya yetişkin fark etmeksizin lösemi ve kanserli hastalarına ücretsiz tedavilerinin yapılabilmesi için LÖSANTE Hastanesi’ne başvuru yapmaları istendi.

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı


ETİKETLER DepremDepremzedeHatayKahramanmaraşKanserLösemiLÖSEVYardım Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

28
Hakkari Engelliler Derneği, Depremzedelere Yardım Eli UzattıHakkari Bedensel Engelliler Derneği, yaşanan deprem felaketi nedeniyle ihtiyaç sahibi depremzedelere yardım gönderdi. 6 Şubat’ta yaşanan büyük deprem felaketinden sonra ülkenin tamamında deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyalarına Hakkari Bedensel Engelliler Derneği de kayıtsız kalmadı.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin’in çağrısıyla sadece engelli üyelerin vermiş olduğu destek sayesinde kuru gıda, battaniye, çocuk montu, çocuk poları, hijyen malzemesi, kışlık giyim malzemeleri dernekte toplandı. Daha sonra deprem bölgesinden Hakkari’ye gelen ailelere ulaştırmak üzere Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım kolileri teslim edildi.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, dernek olarak ülkemizde yaşanan büyük afet sonrasında tüm ülkenin tek yürek hareket ettiğini ve dernek olarak engelli üyelerimizin ve engelli sporcularımızın talebi üzerine karınca kararınca bu zor günde depremzedelerin yanında olduklarını anlatmak için bir araya gelip bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Keskin, Bedensel Engelliler Derneği, Hakkâri Sümbül Engeller Spor Kulübü, Zihinsel Engelliler Derneği ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu il temsilciliği olarak ülkemize ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini illettiler.

colemerghaber.com


ETİKETLER Bedensel EngelliDepremEngelliler DerneğiHakkariYardım Kampanyası Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

29
Diyalizle Yaşam / Batman’da Engelli Depremzedelere Terapi
« : 19 Şubat 2023, 21:30:21 »
Batman’da Engelli Depremzedelere TerapiTüm ülkede olduğu gibi Batman’da da depremzedelere yardım eli uzatılıyor. Batmanlılar ya deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor ya da kendi imkânlarıyla topladığı yardımları bölgeye ulaştırıyor.

Cemrem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ergoterapi Uzmanı Hilal Daş da büyük felaketin yaralarını sarmak ve depremzedelere yardım etmek için harekete geçti.

Yapılan açıklamada “Deprem bölgelerinden Batman’a gelen özel gereksinimli (engelli) çocuklara ücretsiz ergoterapi seansı vereceğiz. Hep birlikte elimizden geldiğince yaraları sarmak için yardımcı olmak istiyoruz denildi. Ergoterapi uzmanı olarak ben ve diğer branşlardaki tüm arkadaşlarımızla fizyoterapi, bireysel eğitim, psikolojik destek vermeye hazırız. 0488 213 7404 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz” denildi.

batmansonsoz.net


ETİKETLER BatmanDepremDepremzedeEngelli ÇocuklarPsikolojik Destek Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

30
Yatağa Bağımlı Depremzedenin Yardımına UMKE Ekipleri YetiştiHatay’da arama kurtarma çalışmalarına destek veren Kastamonu UMKE ekibi, cihaza bağlı yaşamını sürdüren ve elektrik olmadığı için solunumu tehlikeye giren engelli Ali Bağdadi’nin yardımına yetişti.

Depremin ardından Alazi köyündeki evlerinde 16 kişi yaşamaya başlayan Bağdadi ailesinin engelli oğlu Ali Bağdadi’nin, solunum cihazı elektrik olmaması nedeniyle jeneratörle çalışıyordu. Jeneratörün yakıtının azalması üzerine aile UMKE komuta kontrol merkezine ihbarda bulundu. Harekete geçen Kastamonu UMKE ekibi, Alazi köyüne doğru yola çıktı. Bağdadi ailesinin evine giden ekip, burada solunum cihazına bağlı olarak yaşayan Ali Bağdadi’ye ulaştı.

Bağdadi’nin tedavisini yapıp, eksik ilaçlarını kendisine ulaştıran UMKE ekibi solunum cihazını çalıştıran jeneratörün yakıtını tamamladı. Ekip daha sonra aynı evdeki hasta çocuk Hasan Bağdadi’yi de muayene ederek tedavisini yaptı.

Yozgat’taki bir yaşıtı tarafından deprem mağduru bir çocuğa ulaştırılması için üzerinde yazan notla deprem bölgesine gönderilen oyuncak UMKE ekipleri tarafından küçük Hasan’a hediye edildi.

AA


ETİKETLER Arama KurtarmaDepremEngelliHataySolunum cihazıUMKE Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 59