*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - diyalizleyasam

Sayfa: [1] 2 3 ... 72
1
Avusturya’da, Engellilerin Çalışma Hayatına Dönüş Projesi Toplantısı YapıldıBursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi’nin öncülüğünde yürütülen, sonradan engelli bireylerin çalışma hayatına dönüş projesinin 3. toplantısı Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapıldı. Son 3 yıldır özellikle yetişkin bireylere mesleki eğitimler vererek nitelikli insan yetiştirmeye yönelik projelerini hayata geçiren Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi, bu projeye de işlerlik kazandırmasıyla hem dezavantajlı bireylerin iş hayatına kazandırılması hem de iş / üretim sektörüne önemli katkı sunmuş olacak.

Günümüzde sanayi ve hizmet sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde, nitelikli insanlara çok fazla ihtiyaç duyulduğu bilinen ve kabul edilen bir gerçek. Dolayısıyla her bir bireyin bir meslek edinmesi, günümüz sanayi ve teknoloji çağında oldukça önem arz etmektedir.

Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi yürüttüğü istihdama dönük meslek edindirme projelerinin en anlamlılarından ve en önemlilerinden birisi de “sonradan engelli bireylerin çalışma hayatına dönüş” projesidir.

Proje aktif olarak Ağustos 2022 yılında başladı. İlk toplantısı Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi’nde yapılan projenin Mayıs 2023’de Çekya’nın başkenti Prag’da ve 3. toplantısı da, 27 Temmuz 2023’te Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapıldı.

“Proje ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse, “Türkiye Ulusal Ajans’ın Erasmus+ 2021-TR01-KA220-ADU-000028438 oluruyla geçen, “Empowering Adult Education Centers in the Kabour Market Reintegration of Recently Disabled Adults”, “Yakın Zamanda Engelli Yetişkinlerin İşgücü Piyasasına Yeniden Kazandırılmasında Yetişkin Eğitim Merkezlerinin Güçlendirilmesi” projesindeki amacın; daha önce herhangi bir işte çalışırken, değişik sebeplerle engelli hale gelmiş ve iş yaşamından uzak kalmış bireylerin, izlenecek yol ve yöntemlerle yeniden aynı işlerine ya da farklı bir iş yaşamına kazandırılması” olduğunu belirtti.

Proje bağlamında tüm paydaşlar çeşitli iş kolları ile iletişime geçerek; engelli bireylerin mesleki beceri kazanmaları ya da geliştirmeleri, onların çalışma hayatına ve sosyal hayata adaptasyonlarının sağlanması, normal yaşamda yer almalarına yönelik kalıcı ve örnek uygulamalara ilişkin somut veriler ortaya konması hedeflenmektedir.

TR01-KA220-ADU ölçeğinde yürütülen projenin daha önceki 2 çıktısında da olduğu gibi, 07 Temmuz 2023’te Viyana’da yapılan 3. çıktı sunumu, Ulusal Ajansa teslim edilecek ve nihai raporda da yer alacak.

bursadabugun.com


ETİKETLER AvusturyaBursaÇekyaEngelliEngelli İstihdamıHalk Eğitimi MerkeziOsmangazi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

2
Adana’da, MS Hastası Mustafa Şahin Akülü Sandalyesine Kavuştu6 Şubat depreminden sonra ailesiyle birlikte Adana’ya yerleşen MS hastası Mustafa Şahin’e Kozan Beyaz Ay Derneği tarafından akülü sandalye hediye edildi. Şahin, derneğe ve hayırseverlere teşekkür etti. Deprem nedeniyle Hatay’dan Adana’ya yerleşen MS hastası fiziksel engelli Mustafa Şahin, akülü sandalyesine kavuştu.

6 Şubat depremi sonrası evi ağır hasar aldığı için ailesiyle birlikte memleketinden ayrılan ve Adana’nın Kozan ilçesine yerleşen Mustafa Şahin, hayırseverlerin desteği ile akülü sandalyesine kavuştu. Yürüme engelini aşabilmek için dernekten akülü sandalye talebinde bulunan Mustafa Şahin, şimdi ilçede engelleri aşarak daha rahat hareket etmeye başladı. Şahin, dernek gönüllüleri ve hayırseverlere teşekkür etti.

Evde engelleri aşmayan kalmayacak sloganı ile hayırseverlerin destelerini ailelere ulaştırdıklarını kaydeden Dernek Başkanı Ahmet Ünal “Söz verdiğimiz gibi engelli bireylerimizin hayatlarına umut olmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Hatay Antakya’dan depremzede olarak ilçemize taşınan yürüme engelli Mustafa Şahin kardeşimiz derneğimizden akülü sandalye talebinde bulunmuştu. Hayırseverlerimizin ve bağışçılarımızın destekleri ile akülü tekerlekli sandalye alarak kendisine hediye ettik” dedi.

İHA


ETİKETLER AdanaAkülü SandalyeBeyaz Ay DerneğiFiziksel EngelliKozanMS Hastası kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

3
Aydın’da, Bedensel Engelli Kıza Akülü Tekerlekli Sandalye VerildiAydın’ın Didim ilçesinde yaşayan bedensel engelli Helin Özkaya’ya Didim ve Yöresi Engelliler Derneği yönetimince temin edilen akülü tekerlekli sandalye teslim edildi. Geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu yüzde 80 bedensel engeli olan Helin Özkaya, Didim ve Yöresi Engelliler derneği yönetiminden akülü sandalye talebinde bulundu.

Dernek Başkanı Resul Yazıcı ve dernek yönetiminin çalışmaları sonucunda temin edilen akülü tekerlekli sandalye Helin Özkaya’ya teslim edildi. Özkaya duyarlılıklarından dolayı dernek yönetimine teşekkür ederken, Dernek Başkanı Yazıcı ise dernek olarak üyelerden gelen taleplere ellerinden geldiğince karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

İHA


ETİKETLER Akülü Tekerlekli SandalyeAydınBedensel EngelliDidimTrafik Kazası kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

4
Bursa’da, Çölyak Hastalarına Gıda DesteğiBursa’da, Gürsu Belediyesi’nin başlattığı sosyal proje ile ilçede yaşayan çölyak hastası bireylerin evine 2 ayda bir yiyecek ulaştıracak. Çölyak hastalığı ile mücadele eden ve özellikle beslenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Gürsulu bireyler için Gürsu Belediyesi yeni bir sosyal proje başlattı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuran ve hali hazırda kayıtlı 30 vatandaşa, bundan böyle özel olarak hazırlanan yardım destek paketleri ulaştırılacak. Çikolatadan makarnaya, undan yağa bir çok yiyeceğin bir arada olduğu gıda paketi iki ayda bir Gürsulu vatandaşların adreslerine götürülecek.

“Evlere Dağıtım Yapılıyor”

İlk dağıtımı yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bu hastalıkla mücadele etmenin ne denli zor olduğunun farkındayız. Her an özel gıda ürünlerine ulaşmaları mümkün olmayan hemşehrilerimiz için artık yeni projemiz destek olacak. Evlerine ulaştırılacak gıda paketlerini tüketmelerini ve sağlıkla yaşamalarını temenni ediyorum” dedi.

bgazete.com.tr


ETİKETLER BursaÇölyak HastasıGıda DesteğiGürsu Belediyesi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

5
Karabük’te, Engelliler Yeni Tekerlekli Sandalyelerine KavuştuKarabük’te ihtiyaç sahibi engellilere 35 tekerlekli sandalye, 13 konuşan saat, 10 beyaz baston, 20 koltuk değneği ve 3 tekerlekli sandalye aküsü dağıtımı yapıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesi, ihtiyaç sahibi engellilere yönelik KARDEMİR’in desteğiyle satın aldığı tekerlekli sandalye, akıllı saat ve bastonların dağıtımı için tören düzenledi.

Törende konuşan Vali Gürel, Karabük’ün engellilere sahip çıkan bir il olduğunu belirtti. Gürel, “Engellilerin topluma kazandırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Engelli bireylerimize yönelik her geçen gün artarak destekler veriliyor. Bir engelli kardeşimizin ihtiyaçları muhakkak tedarik edilir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesi Başkanı Muhittin Yılmaz da 27 yıldır Karabük’te hizmet verdiğini ve engelli bireylerin toplum içinde hak ettiği yeri bulması için bir dizi çalışmalar yapan bir dernek olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından tekerlekli sandalye, akıllı saat, beyaz baston, koltuk değneği ve tekerlekli sandalye aküsü ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı.

İHA


ETİKETLER Beyaz BastonEngelliKarabükTekerlekli SandalyeTürkiye Sakatlar kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

6
Eskişehir’de, Atölye’de Eğitim Gören Engelliler İş Hayatına KatılıyorTepebaşı Belediyesi’nin Engelliler Montaj Atölyelerinde eğitim gören bireyler, üretmeyi öğrenerek iş gücüne katılırken başarmanın da mutluluğunu yaşıyor. Tepebaşı Belediyesi, engelli bireylerin topluma dahil olması, kendilerini geliştirmeleri ve özgüvenlerini kazanmaları adına gerçekleştirdiği projeler ile Türkiye’de ilk olan çalışmaları hayata geçiriyor.

Bu projelerden Engelliler Montaj Atölyesi ile bireyler öğreniyor, üretiyor ve istihdam edilerek kazanç sağlıyor. Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Montaj Atölyesi’nin ardından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) iş birliğinde Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği ile hizmet veren Engelliler Montaj Atölyesi’nde de özel bireyler, iş hayatına katılıyor.

Engelli Montaj Atölyelerinde çalışmaya başlayan bireyler; istihdam edilmeye, üretmeye ve imkan verildiğinde ne kadar başarılı olabileceklerini ispatlamaya devam ediyor. Her 2 merkezde montajı yapılan ürün sayısı 15 milyon 835 bine ulaşırken istihdam edilen özel birey sayısı ise 57 oldu. İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Montaj Atölyesi’nde 19 öğrenci istihdam edilirken 6 milyon 523 bin adet parçanın montajı gerçekleştirildi. EOSB Engelliler Montaj Atölyesi’nde ise merkezde aldığı eğitimlerin ardından istihdam edilen öğrenci sayısı 38’e ulaştı. Merkezde 9 milyon 312 bin adet de parçanın montajı yapıldı.

Atölyelere demonte parça gönderen firmalar arasında; Starplast Plastik, Anot, Kafaoğlu, Tanatar, Buzlu Tekstil, Cellotone, Comfort ve Can Conta yer alıyor.

eskisehir.net


ETİKETLER EngelliEngelli İstihdamıEOSBEskişehirMontaj AtölyeleriTepebaşı Belediyesi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

7
Karabük’te, Görme Engelli Yaya’nın Yardımına Polis YetiştiKarabük’te araç yoğunluğu nedeniyle yolun karşısına geçmeye çalışan görme engelli bireyin yardımına trafik polisi yetişti. Bayır Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde trafik kontrolü yapan bir trafik polisi İbrahim Yılmaz isimli görme engelli bireyin yolun karşısına geçmeye çalıştığını fark etti.

Araç yoğunluğundan dolayı ilerlemekte zorlanan Yılmaz’ın yardımına koşan polis, görme engelli bireyin koluna girerek yolun karşısına geçirdi. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Kemal Güneş Caddesinde tartı işi yaparak geçimini sağlayan görme engelli Yılmaz, yolun karşısına geçmekte zorluk yaşadığında polisin kendisine yardım ettiğini belirterek, “Allah ondan razı olsun, çalışma hayatında başarılar dilerim” dedi.

İHA


ETİKETLER Görme EngelliKarabükTrafik Polisi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

8
Elazığ Belediyesi, Engelli Araç Tamir Bakım Atölyesi KurduElazığ Belediyesi, engelli bireylerin araçlarının tamiratının yapılması için engelli araç tamir bakım atölyesi kurdu. Atölyede engelli araçlarının her türlü tamiri ve bakımı yapılmaktadır.

Elazığ Belediyesi tarafından engelli bireylerin araçlarının tamiratının yapılması için engelli araç tamir bakım atölyesi kuruldu. Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Destek Hizmetleri Müdürlüğünde engelli araç tamir bakım atölyesi açıldı.

Engelli bireylerin hizmetine sunulan atölyede engelli araçlarının her türlü tamiri ve bakımı yapılıyor.

İHA


ETİKETLER Akülü Tekerlekli SandalyeElazığEngelli AraçlarıTamir Bakım AtölyesiTekerlekli Sandalye kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

9
KKTC’de, 7 Engelli Bireye Daha Tekerlekli Sandalye Hediye EdildiKKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, 7 engelli bireye daha tekerlekli sandalye hediye edildiğini duyurdu. KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, dernek olarak sosyal yardımlaşma faaliyetlerine devam ettiklerini vurguladı.

Ömer Suay, “Kurtuluş, Dipkarpaz ve Gazimağusa bölgelerinde yaşayan 7 engelli bireye daha tekerlekli sandalye hediye edilmiştir” açıklamasını yaptı.

Suay, yayınladığı mesajında da “Hayırlı olsun, hayırlı günlerde kullanmaları nasip olsun inşallah. Bu organizasyona katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza ve gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” dedi.

gundemkibris.com


ETİKETLER EngelliKKTCSosyal YardımlaşmaTekerlekli Sandalye kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

10
Tuzla’da, Tekerlekli Sandalyeli Gencin En Büyük Hayali Gerçek OlduTuzla Belediyesi, 23 yıldır Tuzla’da yaşayan ve geçirdiği kaza nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Okan’ın kolayca sokağa çıkabilmesi için evine engelli asansörü yaptı. Kaza geçirdiği andan itibaren Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takibi yapılan Okan, destekleri için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

“Hayatlara Dokunmaya Devam Ediyorlar”

Türkiye’nin dört bir yanında alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öncülüğünde özellikle dezavantajlı bireylerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tuzla’da yaşayan ve geçtiğimiz nisan ayında geçirdiği bir kaza sebebiyle 5 ay komada kaldıktan sonra tekerlekli sandalyede yaşamını idare etmek zorunda kalan Okan’ın da hayatına dokunuldu.

“Dışarıya Artık Rahatça Çıkabilecek”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı tarafından takibi özel olarak yapılan Okan’ın evine İstanbul Valiliği’nin destekleriyle Gönül Elleri Çarşısı tarafından engelli asansörü yapıldı. Ekipler, birinci katta oturan Okan’ın evinin balkonundan dışarıya daha rahat çıkması için engelli asansörünü kurdular. Okan’ın engelli asansörünü kullandığı anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan gencin en büyük hayali gerçek oldu.

“Tüm Tuzlalıların Yanındayız”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Geçmiş olsun Okan kardeşim. Biz senin ve bizlere ihtiyaç duyan tüm Tuzlalıların her an arkasındayız” dedi.

sondakika.com


ETİKETLER Dr. Şadi YazıcıEngelli AsansörüİstanbulTekerlekli SandalyeTuzla kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

11
İzmit Belediyesi, Şehit Yakını ve Gazilere Ücretsiz Ulaşım Sağlıyorİzmit Belediyesi’nden örnek hizmet!.. Şehit yakınları ve gazilere tahsis edilen makam aracıyla ücretsiz ulaşım imkanı sunuluyor. Duyarlı hizmet toplumda takdir topluyor. Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiği şehit aileleri ve gazilere yönelik tahsis ettiği makam aracı, büyük takdir topluyor. Başkan Hürriyet, ülkenin kahramanları olan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimize yönelik duyarlı bir yaklaşım sergileyerek, onların günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Makam aracının özel olarak tahsis edildiği birim, İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü altında faaliyet gösteriyor. Bu birim sayesinde şehit aileleri ve gaziler, hastane gibi acil sağlık ihtiyaçları için ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlanabiliyor. Bu kıymetli hizmet, onlara maddi ve manevi destek olmayı amaçlayarak, onurlu mücadeleleri için minnettarlığın bir ifadesi olarak nitelendiriliyor.

boluolay.com


ETİKETLER GazilerİzmitKocaeliMakam AracıŞehit YakınıÜcretsiz Ulaşım kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

12
Malatya’da, Kadın Astsubaylar Depremzedelere Moral OluyorMalatya İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın astsubaylar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Malatya’da depremzede vatandaşları ziyaret ederek onlara moral oluyor.

Yeşilyurt, Battalgazi, Akçadağ ve Doğanşehir gerçekleştirilen ziyaretlerde başta yaşlılar ve çocuklar olmak üzere depremzede vatandaşlarla bir araya gelen ekipler çocukların depremin yıkıcı gündeminden uzaklaşıp moral ve motivasyonlarının artması için yaşam destek çalışmalarında bulunuyor.

Ziyaretlerde bir süreliğine de olsa depremin olumsuz etkilerinden uzaklaşan çocukların ise yüzleri gülüyor.

İHA


ETİKETLER DepremzedeJandarmaMalatyaYaşlılar kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

13
Eskişehir’de, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi AçılıyorOdunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ‘Vizyon Projeleri’ içinde yer alan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışı, 25 Temmuz Salı günü 17:30’da yapılacak. 5 katlı Yaşlı Bakımevi, 135 yatak kapasiteli olacak. Başkan Kurt’un vizyon projeleri arasında yer alan yaşlı bakım merkezinin çalışmaları tamamlandı.

İşadamı Lütfü Yüksel’in desteği ile hayata geçirilen yaşlı bakım merkezine, Odunpazarı Belediye meclisinde oy birliği ile alınan kararla Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi adı verildi. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışı 25 Temmuz Salı günü saat 17:30’da törenle yapılacak.

“135 Yatak Kapasiteli”

Vadişehir Mahallesi Tekinalp Caddesi No:73 adresinde bulunan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi, 135 yatak kapasiteli olacak. 56 odanın bulunduğu yaşlı bakım merkezinde 55 yaş ve üzeri kıdemli vatandaşlar kalacak. 7 gün 24 saat yatılı hizmet verecek olan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi, 6000 m2 bir alana sahip. 5 katlı binanın bodrum katında; mutfak, mescit, çamaşırhane ve soğuk hava depoları buluyor. Binanın zemin katında karşılama lobisi, idari bölüm, sağlık birimi ve yemekhane yer alırken birinci katta, aile görüşme odaları, toplantı ve etkinlik odaları, geriatri servisi; geriatri servisinde ise yatağa bağımlı günlük yaşamsal faaliyetlerini yürütemeyen kıdemli vatandaşlar için bakım birimi olacak. Binanın üst iki katında ise 4’ü tek kişilik olmak üzere 56 yatak odası var. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nde hemşireler, acil tıp teknisyenleri (ATT), psikolog ve sosyal hizmet uzmanının yanı sıra aşçı, mutfak personeli, misafirlerin kişisel bakımları ile ilgilenecek yaşlı bakım personelleri görev yapacak. Sağlık birimi ise kıdemli vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık kontrolleri ve sağlık takibini yapacak. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nde kıdemli vatandaşlar için müzik, tiyatro atölyelerinin yanı sıra çeşitli branşlarda kurslar açılacak.

“Açılışa Tüm Hemşehrilerimiz Davetlidir”

Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi çalışmaları ile yakından ilgilenen Başkan Kurt, sık sık çalışmaları yerinde incelemek ve yetkililerden bilgi almak için merkeze gitti. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kazım Kurt, hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi. Yaşlı bakım merkezi çalışmalarında kendilerine destek verdiği için Lütfü Yüksel’e teşekkür eden Başkan Kurt, “Kıdemli vatandaşlarımızın yatılı olarak 7 gün 24 saat bakımını yapacağımız Odunpazarı Belediyesi Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’mizin açılışını 25 Temmuz Salı günü saat 17:30’da törenle yapacağız. Tüm hemşehrilerimizi merkezimizin açılışına davet ediyorum” dedi.

eskisehir.net


ETİKETLER EskişehirOdunpazarıYaşlı Bakım MerkeziYaşlı BakımeviYaşlılar kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

14
Kahramanmaraş’ta, “Sevgi Timi” Engelli ve Yaşlı Bireyleri Yalnız BırakmıyorKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce oluşturulan tim, ziyaret ettikleri evlerde kişisel bakımlarını yapamayacak durumdaki vatandaşlarla özel olarak ilgileniyor, evlerinin temizliğini yapıyor.

“Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat’taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi personelinden oluşan “sevgi timi” kentteki depremzede ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere, yaşlı ve engelli bireyleri yalnız bırakmıyor.

Sosyal hizmet uzmanları tarafından yapılan saha çalışması sonucu tespit edilen afetzedeler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilere çeşitli destekler sunuluyor. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce bu kapsamda hayata geçirilen “Manevi Evlat Projesi” kapsamında belediye personelinden 21 kişilik “Sevgi Timi” oluşturuldu.

Alo 153 Çözüm Masası’na gelen ihbarları değerlendiren, uzman ekiplerce belirlenen adresleri ziyaret eden “Sevgi Timi” gerekli temizlik çalışmalarını yaparak haneleri yaşanabilir hale getiriyor. Ziyaret ettikleri evlerde kişisel bakımlarını yapamayacak durumdaki vatandaşlarla özel olarak ilgilenen özel ekip, çamaşır ve bulaşıklara kadar yıkayıp, bireylerle bir süre sohbet ettikten sonra tekrar randevulaşarak evden ayrılıyor.

“Büyüklerimiz Baş Tacımız”

Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Tuba Gökçen, depremlerden önce temizlik hizmetinden 350 yaşlı bireyin faydalandığını, bu sayının depremden sonra iki katına çıktığını söyledi. Kentteki dezavantajlı grupların yanında olmak için seferber olduklarını anlatan Gökçen, şunları kaydetti:

“Depremlerin ardından bütün vatandaşlarımızın özellikle dezavantajlı olan vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmaya bütün gücümüzle gayret göstereceğiz. Kıymetli büyüklerimiz bizim baş tacımız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün öncülüğünde hizmetlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Depremden önce hizmet verdiğimiz yaşlılarımızın sayısı 350 iken depremden dolayı evladını kaybeden yaşlılarımızın sayısı arttı. Evinde yalnız yaşayan yaşlılarımızın sayısında deprem nedeniyle büyük bir artış yaşandı. Yaşlılarımızın refah seviyesinin artması ve mutlu olmaları için her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”

Gökçen, “ulu çınarların” her zaman yanlarında olduklarını, 65 yaşını doldurmuş evinde yalnız yaşayan yaşlı bireylerin bu hizmetten rahatlıkla faydalanacaklarını belirtti.

Ekiplerin düzenli periyotlarla ileri yaştaki vatandaşları ziyaret ederek, evininin temizliğini yaptığını anlatan Gökçen, “Ev temizliği yaparken de aynı zamanda onlara bir evlat yaklaşımıyla sevgi ve muhabbet göstererek her zaman yanlarında olduklarını hissettiriyorlar. Ekiplerimiz yaşlı bireylerimizin hem yalnızlıklarını gidermek için onlarla sohbet ediyor hem de temizliklerini yapıyorlar” dedi.

AA


ETİKETLER DepremzedeEngelliKahramanmaraşKişisel BakımYaşlı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

15
Eskişehir’de, Kas Hastası Muhammet’in Hayali Gerçek OlduEskişehir’de yardımseverlerin, 8 yaşındaki kas hastası Muhammet’e yaptıkları sürpriz duygulandırdı. En büyük hayali olan akülü sandalyesine kavuşan Muhammet’in duygu dolu sözleri dikkat çekti. Doğuştan kas hastası olan 8 yaşındaki Muhammet Açık’ın en büyük hayali akülü sandalye arabası ile gezmekti. Ailenin ekonomi şartları nedeniyle gerçekleşmeyen hayali duyan yardımseverler harekete geçti.

Kısa sürede toplanan para ile Muhammet’in hayalindeki o siyah akülü araç alındı. Daha sonra evin önüne getirilen araba balonlarla süslendi. Apartmandan aşağı indirilen Muhammet, akülü arabayı karşısında görünce bir süre şaşırdı. Ardından sokakta ilk deneme sürüşünü yapan Muhammet’in sevinci ise gözlerinden okundu. Çocuklarına akülü araç hediye eden yardımseverlere ise anne ve baba teşekkür etti.

“Artık Boş Arsalarda Gezeceğim”

En büyük hayali olan akülü sandalyesine kavuşan Muhammet Açık, “İstediğim oldu. En çok siyah renkli akülü sandalye istiyordum. Bundan sonra boş alanlarda ve parklarda gezeceğim. Çok mutlu oldum” dedi.

“En Büyük Hayali Buydu”

Kas hastası Muhammet’in babası Fadil Açık, yardımsever vatandaşlara teşekkürlerini ileterek, “Hepinizden Allah razı olsun. Muhammet her gün bunu istiyordu, en büyük hayaliydi. Akşamları kalkıyordu ve sürekli ‘keşke akülü arabam olsa’ diyordu. Ama sizin sayenizde sonunda hayaline kavuştu” ifadelerini kullandı.

“Yardımsever Dostlarımız ile Muhammet’in Hayalini Bir Hafta İçerisinde Gerçekleştirdik”

Eskişehirli hayırsever Ayşegül Bozbaş, Muhammet’in en büyük hayalinin akülü sandalye olduğunu söyledi. Muhammet’in hayalini bir hafta içerisinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Bozbaş şöyle konuştu:

“Daha önce akülü sandalye almış olduğumuz bir kardeşimiz vardı. Muhammet onunla karşılaşmış ve en büyük hayalinin akülü araç olduğunu söylemiş. O kardeşimiz de demiş ki, ‘Bizim bir ablamız var, bana aldı. Sana da alabilir diye düşünüyorum. Kendisine haber verelim’ demiş. Böylelikle Muhammet’i bana söylediler, ben de geldim ve kendisiyle görüştüm. En büyük hayalini sorduğumda akülü sandalye olduğunu söyledi. Biz de yardımsever dostlarımız ile Muhammet’in hayalini bir hafta içerisinde gerçekleştirdik”

İHA


ETİKETLER Akülü SandalyeEngelliEskişehirKas Hastası kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

Sayfa: [1] 2 3 ... 72