*
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz

Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Bize 0539 226 55 44 Ulaşabilirsiniz 

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - diyalizleyasam

Sayfa: [1] 2 3 ... 67
1
Nisan Ayı “Evde Bakım Yardımı” Hesaplara Yatırılmaya BaşlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli bireyler ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay ödenecek 2 milyar 432 milyon lira Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını bildirdi.

Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, 2006’da başlatılan “Evde Bakım Yardımı” ile, bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını ile bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiğini hatırlattı.

Bakan Yanık, 2023 Ocak-Temmuz dönemi için Evde Bakım Yardımı’nın 3 bin 336 liradan 4 bin 336 liraya çıkarıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bakıma ihtiyacı olan engelli bireyler ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 432 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 568 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli bireylerimize hayırlı olmasını dilerim. Engellilik alanındaki Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonu ile hareket ederek, engelli bireylerin kendi sosyal çevrelerinde, ayrımcılığa uğramaksızın toplumsal yaşamın her alanına aktif ve bağımsız bir şekilde katılımlarını sağlamak olduğunu da vurgulamak isterim”

AA


ETİKETLER Ağır EngelliDerya YanıkEvde BakımEvde Bakım Yardımı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

2
Gazipaşa Vefa Birimi, 55 Hane Ziyareti ile İhtiyaçları KarşılıyorGazipaşa Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Birimi ekipleri, bu hafta 55 hane ziyareti gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde yardıma muhtaç kişilerin gündelik ihtiyaçları karşılandı.

Ekipler, bu hafta Ilıca, Yeniköy, Gökçebelen, Güney, Beyrebucak, Göçük, Muzkent, Ekmel, Pazarcı, Aydın, Bakılar, Çığlık, Koru, İstiklal Mahallelerinde toplam 55 hane ziyareti gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaretlerde, SYDV tarafından tespit edilen yaşlı ve engelli bireylerin hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılandı.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Rıza Büyükakça “Hane ziyaretlerinde vatandaşların taleplerini dinleyerek sorunları yerinde görüyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet edip onların gönüllerini alıyoruz. Bu haftaki programımız dahilinde yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin kişisel bakımları yapıldı, camları temizlendi, çamaşırları yıkandı, yemekleri yapıldı, haneleri temizlendi ve bahçeleri de ekime hazır hale getirildi” dedi.

İHA


ETİKETLER AntalyaEngelliGazipaşaSosyal YardımlaşmaVefa Sosyal DestekYaşlı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

3
Haliliye’de İhtiyaç Sahibi Bireylere Evde Bakım Hizmeti VeriliyorHaliliye Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti projesiyle yaşlı ve kimsesiz bireylerin hanelerini dip bucak temizliyor ve kişisel bakım sağlıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardım çalışmaları da sunuluyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi Haliliye” sloganıyla projelerini devam ettiriyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “Gönüllere Dokunacağız” anlayışıyla yürüttüğü sosyal yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aşevi, glutensiz ekmek fırını, sosyal ve giyim market, evde bakım hizmeti ile çeşitli yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Haliliye Belediyesi, bu projelerden biri olan Evde Bakım Hizmeti ile bakıma muhtaç olan yaşlı bireyleri yalnız bırakmıyor. Yapılan başvuru sonucu komisyonca belirlenen 576 haneye Evde Bakım Hizmeti veriliyor. Ekipler, periyodik olarak yaptıkları ziyaretlerle bu haneleri dip bucak temizliyor.

Tespit edilen hanelerde temizlik işlemlerini gerçekleştiren ekipler, Evde Bakım Hizmeti ile yaşlı bireylerin gönüllerine dokunuyor. Müdürlük bünyesinde bulunan berberler de, talep doğrultusunda 60 yaş üstü bireylerin saç ve sakal tıraş ihtiyacını karşılıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların Haliliye Belediyesi İletişim Merkezini arayarak, kayıt oluşturabilecekleri belirtildi.

İHA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER Evde Bakım HizmetiHaliliyeKişisel BakımŞanlıurfaSosyal YardımYaşlı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

4
Espiye Kaymakamlığı, Engelli Bireyleri Konuk EttiEspiye Kaymakamı Taner Tengir, engelli bireyleri makamında konuk etti. Engellilerle sohbet eden Taner Tengir, Espiye’de engelliler derneği kurulacağını söyledi. Taner Tengir, engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını ve kendilerinin yanlarında olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Kaymakamlık olarak bu kardeşlerimize dernek kuracağız, bir yer tahsis edeceğiz. Onları her zaman başımızın üstünde taşımalıyız. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Kurum olarak engellilere her konuda kapımız açıktır. İnsan olarak daha özverili, daha sağlam adımlar atarak yaklaşmalıyız”

AA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER Engelli DerneğiEspiyeEspiye KaymakamlığıGiresun kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

5
Gaziantep’te Atıklardan Yapılan Sanat Eserleri, Tekerlekli Sandalyeye DönüşüyorGaziantep’te sıfır atık bilincini artırmak için öğrenciler, plastik şişe kapaklarından kırık oyuncaklara, şişelerden kırık cep telefonlarına kadar büyük miktarda atığı kullanarak iki hafta içinde yaklaşık 4 metrekarelik alanı boyayacak.

Gaziantep’te sıfır atık bilinci oluşturmak için çöp ve mozaik sanatını birleştiren öğrenciler, eserlerinin satışından elde edilen geliri tekerlekli sandalye alarak engelli insanlara yardım edecek. Kentteki özel okullarda sürdürülebilir kalkınma bilinci yüksek insan kaynağı yetiştirmek amacıyla oluşturulan “Öğrenen Okul Aksolotl Takımı”na katılan 12 ortaokul öğrencisi ve takımın koçu, geri dönüşüm öğretmenlerine farkındalık kazandırdı.

“Çöpleri işleyerek mozaik sanatına dönüştürdüler”

Öğrenciler, plastik şişe kapaklarından kırık oyuncaklara, şişelerden kırık cep telefonlarına kadar tonlarca atığı kullanarak yaklaşık dört metrekarelik bir tabloda küçük bir kızın portresini oluşturmak için iki hafta çalıştı. Aynı büyüklükteki başka bir tabloda öğrenciler fıstık kabuklarından kelebek figürleri yapacaklar ve tablonun satışından elde edilen geliri kullanıp tekerlekli sandalye alarak ihtiyacı olan engellilere verecekler.

“Coğrafyadan ve mozaik sanatından yararlandılar”

Büyükşehir Belediyesi Jale Tekinalp Yücel Kültür Sanat Merkezi Koordinatörü Gülçin Sökücü yaptığı açıklamada, öğrencilerle çalışmaktan keyif aldığını söyledi. Mozaik sanatçısı Gülçin Sökücü, projenin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında yer aldığını söyledi. “Coğrafya sanatından, mozaik sanatından yararlandık. Önemli konulardan biri de sürdürülebilir sanatlarla insanları kaliteli ve sürdürülebilir bir yaşam sürmeye teşvik etmek. İsraf yaratıyor ve amacımız yanlış üretimi önlemek, gençleri bu etkiye karşı duyarlı hale getirmek”

“Sökücü, mozaik sanatının bu coğrafyada dikkat çekici olduğunu söyledi”

Sökücü, “Gençlerin küçük yaşlardan itibaren bu alana ilgi duymasını ve doğaya katkı sağlamasını isterim. Bunu mozaik sanatı ile yapıyoruz. Bu eserde pek çok malzeme kullanılmış, çocuklar ve gençler sürdürülebilir bir yaşam kalitesi için sürdürülebilir bir sanat, mozaik sanatı oluşturmuşlardır. Bunlar gençken kullandıkları oyuncaklar. Atıklarının bir kısmı burada resmedilmiştir. Çocuklar, kızlar, doğa ve hayvanlar gibi birçok resim var. Doğaya katkı sağladığımızı ve güzelliğini daha iyi değerlendirdiğimizi ifade etmek istedik” dedi.

“Küçücük ellerle, büyük yüreklerle katkıda bulundular”

Projenin sosyal bir yönü olduğunu anlatan Sökücü, “Bu projenin güzel yanı ihtiyaç sahibi birçok kişinin tekerlekli sandalyeye kavuşabilmesi, sosyal sorumluluk projelerine küçük ellerle, büyük yüreklerle katkıda bulundular” dedi. Öğrencilerden Zeynep Ekin Tolu, projede yer almak istediğini söyledi. Amacımız ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ çerçevesinde geri dönüşüm araştırmaları yapmak. Öncelikli hedefimiz sıfır atık ama hep bir miktar atık var. Fikirler üretmeye devam ettim” dedi.

olaymedya.com


 KATEGORİLER Kültür SanatSosyal Sorumluluk
 ETİKETLER EngelliFarkındalıkGaziantepMozaik SanatıSıfır AtıkTekerlekli Sandalye kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

6
Diyarbakır’da, Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalye ve İşitme Cihazı DesteğiDiyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde belediye tarafından özel gereksinimli bireylere akülü tekerlekli sandalye, işitme cihazı ve hasta yatağı desteği sunuldu. Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Yanıbaşınızdayız” projesi ve “Yaşlı Destek Programı (YADES)” kapsamında ilçedeki özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Engelsiz Yaşam Merkezi önünde düzenlenen programda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce özel gereksinimli bireylere ihtiyaçları doğrultusunda 14 akülü tekerlekli sandalye, 12 tekerlekli sandalye, 4 işitme cihazı ve 2 hasta yatağı hediye edildi.

Programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, özel gereksinimli bireylerin taleplerini karşılama gayretinde olduklarını belirtti. Bu çalışmaların devamının da geleceğini ifade eden Beşikci, “Belediye olarak 2023 yılı itibarıyla sosyal yardımlara ve engelli bireylerimizin engellerini yok etmek adına atacağımız adımlara ayırdığımız bütçe 300-400 milyonu buldu. Bu hizmetlerin gecikmeli de olsa sizlerle buluşmasına katkım olduysa bu benim için büyük bir mutluluk” dedi.

Programa, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Yasemin Ensari, Kültür ve Sosyal işler Müdürü Remzi Tekin, Diyarbakır Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Güler İnal, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Levent Baykara, Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Mehmet Akif Karakaş ve özel gereksinimli bireyler ile aileleri katıldı.

AA


 KATEGORİLER Sosyal Sorumluluk
 ETİKETLER Akülü Tekerlekli SandalyeDiyarbakırEngelliİşitme CihazıYADES kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

7
Kütahya Engelli Depremzedeler İçin Seferber OlduKütahya Valiliği himayesinde deprem bölgesindeki engelli bireylere destek amacıyla düzenlenen Hayır Çarşısı’na Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi. Sera AVM’de düzenlenen etkinliğe kamu kurum ve kuruluşlar ile STK temsilcileri stant açtı. Stantlarda yiyecek, gıda, hediyelik eşya, kıyafet ve çeyiz malzemeleri gibi ürünler satışa sunuldu.

Etkinliğin açılış töreninde konuşan Vali Vekili Mustafa Güney, “Kütahya olarak 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesine 450 tır yardım malzemesi gönderdik. Ayrıca bin konteyner kent kuruluyor. Daha önce yaptığımız Hayır çarşısından 1 milyon 500 bin TL civarında gelir etme etmiştik. Bilindiği gibi, geçen hafta engelliler haftasıydı. Bu sebeple, deprem bölgesindeki engelli kardeşlerimize de yardım eli uzatmak amacıyla bu hayır çarşısını açmış bulunmaktayız” dedi.

Hayır çarşısının açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Vali ali Çelik’in eşi Nezihe Çelik, Vali Vekili Mustafa Güney ve Belediye Başkanı Alim Işık, stantları gezerek alış veriş yaptı.

İHA


ETİKETLER DepremzedeEngelliHayır ÇarşısıKütahya kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

8
Tuzla Belediyesi, İşitme Engelliler Okulu’na Uygulama Sınıfı AçtıTuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Aydıntepe İşitme Engelliler Okulu’na uygulama evi açtı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da ziyaret ettiği uygulama evinde işitme engelli öğrencilerin günlük ev işlerini uygulayarak sosyal hayatta kullanması gereken becerileri kazanması amaçlanıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Aydıntepe İşitme Engelliler Okulu’na uygulama evi açtı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Tuzla’da bulunan ve özel gereksinim gerektiren çocukların eğitim aldığı okullara yapılan yatırımlar çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmada, işitme engelli öğrencilerin günlük ev işlerini uygulayarak sosyal hayatta kullanması gereken becerileri kazanması amaçlanıyor. Uygulama sınıfı içerisinde mutfak, banyo, salon, yatak odası gerçek hayata uygun olarak hazırlandı. Programa katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eşi Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, öğrenciler ile birlikte uygulama sınıfını gezdiler.

“Hep Birlikte Ülkemizi Daha Güzel Yarınlara Taşıyacağız”

Program sırasında açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sizin için ne yapsak azdır. Engelsiz Yaşam Merkezimizde de sizleri ağırlıyoruz. Bu ülke, bu Tuzla birlikte bizim. Birlikte yaşayacağız, birlikte bulunacağız. Hep birlikte Tuzlamızı, İstanbulumuzu ve ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Sizlerin velileri de çok özeller. Çok eskiden beri gelen, son zamanlarda ivme kazanan, daha hızlı gelişen eğitim şartlarını ve standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Özel çocuklarımız normalde okullarımızda eğitim öğretim hayatını sürdürürken, bir taraftan kişisel becerileri geliştirecek, yaşam adaptasyonunu artıracak, ailesine ülkesine daha faydalı hale gelecek bir sürü kurs açıyoruz. Bizim Engelsiz Yaşam Merkezimiz de bunlardan bir tanesidir” dedi.

“Gönül Elleri Çarşımızdaki Komisyonumuz 365 Gün Çalışıyor”

“Sadece özel eğitim için merkezi hükümetten gelen 70 milyon Türk Lirası destekle beraber Tuzla’da 100 milyon Türk Lirasına yakın destek veriliyor” diyen Başkan Yazıcı, “Bunun gurur verici olduğunu düşünüyorum. Yeni okulların açılması, yeni özel sektörde bu hizmetlerin verilmesi, devletimizin verdiği desteklerle beraber aslında geçmişte çok az gibi veya yok denecek kadar az olan bu tür desteklerin şimdi artarak gitmesi ve toplumun duyarlılığı bizi çok mutlu ediyor. Devletimizin bu konuda yaptığı yatırımlar, yeni yasalar, eğitimlere verilen pozitif ayrımcılıklar var. Allah devletimize zeval vermesin. Bu konuda da çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Ama buradaki duyarlı vatandaşlarımız ile beraber Tuzla’da da bu konuda hassasiyet gösteriyoruz. Gönül Elleri Çarşımızdaki komisyonumuz 365 gün çalışıyor. Tek başına kamu otoritesi bu işi yapamaz. Birlikte yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DHA


ETİKETLER AydıntepeEngelli Öğrenciİşitme EngelliTuzla kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

9
Kırklareli’deki Engelli Öğrencilerden Geri Dönüşüme KatkıKırklareli’deki özel eğitim meslek okulunda eğitim gören otizmli, down sendromlu ve zihinsel engelli öğrenciler, atıkları geri dönüşüme kazandırıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Kırklareli Bilal Yapıcı Özel Eğitim Meslek Okulu’nda seramik, tarım, mobilya, el sanatları, görsel sanatlar atölyeleri oluşturuldu.

Atölyelerde öğrenciler eskiyen okul sıralarından bahçe çitleri, çerçeve ve kesme tahtası, kağıt, karton ve kırılan seramiklerden süs eşyası yapıyor. Çay ocağı ve yemekhaneden çıkan organik atıklarla da gübre üretiyor. Bu çalışmalar ile bir yandan geri dönüşümün önemine dikkat çekiliyor, diğer yandan da öğrencilerin sosyalleşmesi, topluma kazandırılması ve öz güvenlerinin artırılması hedefleniyor.

Masa etrafında bulunan eğitmen ve kursiyerler boyama yapıyor.

Okul Müdürü Şahin Değer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında okullarındaki atıkları geri dönüşüme kazandırdıklarını söyledi. Okulda oluşturdukları atölyelerde tüm atıkları geri dönüşüme kazandırdıklarını ifade eden Değer, okullarından neredeyse hiç çöp çıkmadığını belirtti.

Kullanılmayan sıraları, kırılan seramik ürünleri, çay posalarını geri dönüştürdüklerini anlatan Değer, “Sadece organik olmayan ürünleri, atmak zorunda olduğumuz ürünleri çöpe atıyoruz. Bunun haricindeki neredeyse her şeyi atölyelerimizde, sınıflarımızda geri dönüştürerek yeniden kullanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Geri dönüşüm tabağının üzerine fırça ile mavi renkli sembol çiziliyor.

Değer, el sanatları atölyelerinde atık gazete kağıtlarından sepetler yaptıklarını söyledi. Atık kağıtları işleyerek tohum toplarına çevirdiklerini ifade eden Değer, dönüştürdükleri tohum toplarını doğayla buluşturarak ağaçlandırmaya katkı sağladıklarını vurguladı.

Özel gereksinimli kız kursiyer elinde seramik güvercin tutuyor.

Kompost makinesi ile okullarında organik atıkların tamamını gübreye dönüştürdüklerini anlatan Değer, elde ettikleri gübrelerin bir kısmını sattıklarını, bir kısmı ile de okulda oluşturdukları serada marul ürettiklerini belirtti.

“Öğrenciler Geri Dönüşüm ile Gelir de Sağlıyor”

Değer, sattıkları ürünler ile öğrencilerin gelir de sağladıklarını söyledi. Yılda yaklaşık 200 bin lira gelir elde ettiklerini belirten Değer, gelirin öğrencilere ve öğretmenlere verildiğini kaydetti. Öğrencilerden Seçil Erden ise; yaptıkları çalışmalarla mutlu olduklarını dile getirdi. Okulda çok güzel zaman geçirdiklerini ifade eden Erden, kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür etti.

AA


ETİKETLER Engelli ÖğrenciGeri DönüşümKırklareliSıfır Atık kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

10
Yıldırım İlçe Müftülüğü’nün Engelli Bireylere Desteği Devam EdiyorBursa Yıldırım İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yıldırım Şubesi Kadın Kolları tarafından engelli bireylere yönelik tekerlekli sandalye desteği devam ediyor. Bu kapsamda engelli bireyi ziyaret ederek tekerlekli sandalye desteğinde bulunan İlçe Müftüsü ve TDV Yıldırım Şube Başkanı Ahmet Durmuş, engellilerin bir gün değil her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Engelli bireylerin toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunun bilincinde olduklarını vurgulayan Müftü Durmuş, “Hayırseverlerimizin desteğiyle TDV Yıldırım Şubesi Kadın Kollarımızın girişimleri ile bugün bir vatandaşımıza daha tekerlekli sandalye teslim ettik. Onların mutluluklarına şahit olmak bizleri de çok sevindiriyor. Bu mutluluğu yaşamamıza vesile olan gönüllü arkadaşlarımızdan ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun” dedi.

diyanethaber.com.tr


ETİKETLER BursaEngelliTürkiye Diyanet VakfıYıldırım İlçe Müftülüğü kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

11
Kapadokya’da, “Gönüllüler” Sosyal Sorumluluk Projelerine KatılıyorDünyanın çeşitli ülkelerinden gönüllü olarak Kapadokya bölgesine gelen gönüllüler hem tatilini yapıyor, hem de sosyal sorumluluk projelerine katılıyor. Nevşehir’de faaliyette bulunan Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği (KEYDER)’in düzenlediği programlara yılda yaklaşık 150 yabancı katılırken, 2013 yılından bugüne kadar da bin 500 den fazla gönüllü katıldı.

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği (KEYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kalcı “Biz gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. Özellikle ‘Çocuğunu Keşfet’ programını, Kapadokya’ya gelen yabancı gönüllüler ile yürütüyoruz. Gönüllülük esası ortaya konulduğu zaman paranın hükmü olmuyor. Gönüllüler bizden para almıyor. Biz de onlardan para almıyoruz. Gönüllülerden minimum 15 gün kalmalarını istiyoruz. Çünkü çocuklar ile bir alışma süreci oluyor. O süreçten sonra daha verimli oluyorlar. 2013 yılından bugüne kadar yabancı gönüllü dönüşümü yıllık 150 gönüllüyü buluyor” şeklinde konuştu.

Yurt dışından gelen yabancı gönüllüler, “Çocuğunu Keşfet” projesinde down sendromlu özel çocuklarla Kapadokya Engelli Yetenekler Derneğinde (KEYDER) düzenlenen çeşitli etkinliklerle hem beceri geliştiriyor hem de doyasıya eğleniyorlar.

Almanya’nın Bernburg kentinden gelen Michael Tauber ise yaptığı açıklamada, “Ben 20 yaşında ve öğrenciyim. Buraya Almanya’dan gönüllü olarak geldim. Almanya’da da sosyal hizmetler alanında çalışıyorum. Burada özel çocuklar ile birlikte olmak istedim. Burada ki gönüllülük benim için büyük bir fırsat. Bu sayede özel çocuklarla çalışma fırsatı buldum” dedi.

Sosyal Hizmet alanında KEYDER Derneği’nin etkinliğine katılmak için Almanya’dan Kapadokya’ya gelen Tino Müller yaptığı açıklamada, “İnternet üzerinden araştırmalarım sonucunda Kapadokya Engelli Yetenekler Derneğinin Sosyal Sorumluluk Projesi olarak ‘Çocuğunu Keşfet’ projesine başvurdum. Başvurum olumlu sonuçlandı ve Kapadokya’ya geldim. Projenin amacı, özel çocukların anneleriyle birlikte atölyelerdeki çeşitli etkinliklere katılarak kendilerini keşfetmeleri. Bir gönüllü olarak burada bulunmak, çocukların zihinsel ve duyusal yönde kendilerini keşfettiğinde onların yanında olmak özel hissettirdi. Burada bulunmak ve özel çocuklarla vakit geçirmek harika bir duygu” dedi.

basakgazetesi.com


ETİKETLER EngelliKapadokyaKEYDERNevşehirSosyal Sorumluluk kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

12
Bursa’da Seçim Günü Sandığa Engelsiz UlaşımBursa’da ilçe belediyeleri 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için engelli bireylere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Ulaşım desteği sağlayacak ilçeler ise Mudanya, Nilüfer, Osmangazi…

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sağlık durumu sandığa gitmeye engel olan vatandaşlarımıza ulaşım desteği vererek oy kullanmalarında kolaylık sağlıyoruz. Belediyemizin bu hizmetinden yararlanmak isteyenlerin, 09:00- 17:00 saatleri arasında 444 8 922 dahili 2520 ve 0530 172 43 87 numaralı telefondan ZeytinDalı Birimimize kayıt oluşturması gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

Nilüfer Belediyesi’nden yapılan paylaşım ise şöyle; “28 Mayıs’ta Sandığa Engelsiz Ulaşım Seçim günü oy verecek olan tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımıza ulaşım desteği sağlıyoruz. 0 224 245 34 46 numaralı telefonu arayarak talep oluşturabilirsiniz”

bursadabugun.com


ETİKETLER BursaEngelliMudanyaNilüferOsmangaziUlaşım Desteği kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

13
Yaşlı Kadın, Konteyner Kent’teki Engelli Bireylerle Yakından İlgileniyorKahramanmaraş konteyner kentte 65 yaşındaki Meryem Gönen, engelli bireylerin yardımına koşarak onları gideceği yere tekerlekli sandalyesi ile bıraktığı gibi yakından da ilgileniyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası Dulkadiroğlu Karacasu Konteyner Kent’te engelli kocası ile yaşayan Meryem Gönen, diğer engelli bireylere de yardımcı oluyor. Afetzede engelli bireyleri konteyner da misafir eden Gönen, evine gelenleri de tekerlekli sandalyesi ile taşıyarak gidecekleri yere bırakıyor.

Kocasının da engelli olduğunu hatırlatan Gönen, “Bu benim komşum. Komşularımın hepsini çok seviyorum. Benim kocam da engelli. Kocamın tekerlekli sandalyesi ile getirip götürüyorum. Her engelliye yardım etmek istiyorum. Hallerinden anladığım için evlerine kadar getiriyorum. Engelliler arada sırada yanımıza gelir” dedi.

Doğuştan engelli Fatma Kömür ise “Komşuya gittim komşumuz beni ağırladı. Daha sonra tekerlekli sandalye ile beni konteynere getirdi” diye konuştu.

Engelli kadının kardeşi Derya Gök ise “Komşularımızın hepsi çok iyi hepsinden Allah razı olsun. Meryem Hanım’a da teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İHA


ETİKETLER EngelliKahramanmaraşKonteyner KentTekerlekli SandalyeYaşlı Kadın kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

14
Acun Ilıcalı’dan Engelli Çocuklara 500 Milyon Eğitim Adımı!Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Help Steps uygulaması ile Çocuk Eğitim Derneği’nde eğitim gören çocuklara destek oldu.

Bugüne dek “Var Mısın Yok Musun”, “Survivor”, “Yetenek Sizsiniz” ve “MasterChef Türkiye” gibi unutulmaz projelere imza atan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, yalnızca meslek hayatındaki başarısı değil yardımseverliğiyle de sık sık gündeme geliyor. 2022 yılında Çocuk Eğitim Derneği ve Help Steps ile birlikte başlattıkları “Adımlarını İyiliğe Dönüştür” kampanyası aracılığıyla engelli çocuklara ışık olan Ilıcalı’dan sevindiren bir haber geldi.

Ilıcalı ve kampanyaya destek verenler, 6 ayda 500 milyondan fazla adım atarak işitme engelli çocukların eğitimine büyük katkı sağladı. Bu projede atılan tüm adımlar Çocuk Eğitim Derneği’nin 0-6 yaş aralığında yaşıtlarıyla eşit şartlarda eğitim almaları için “Sessizliğime Kulak Ver” projesi ile işitme engelli çocukların eğitimi için kullanılacak.

yasemin.com


ETİKETLER Acun IlıcalıEğitimHelp Stepsİşitme Engelli kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

15
“Beyaz Gece”nin Geliri Özel Gereksinimli Bireylere Bağışlanacak27 yıldır ihtiyaç sahibi ve özel gereksinimli bireylere destek olan Bodrum Sağlık Vakfı, geleneksel hale gelen “Beyaz Gece” etkinliği ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor. 13 Haziran Salı akşamı, Mandalin Yalıkavak’da tüm konukların saflığı ve temizliğini yansıtan beyaz kıyafetlerle katılacağı etkinliğin geliri ihtiyaç sahibi ve özel gereksinimli bireylere bağışlanacak.

“Beyaz Gece” öncesi Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu tarafından Bodrum Mandalin’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Numan Balaban, bu etkinlikten elde edilecek gelirin tamamının vakıftaki öğrencilerin eğitim ve rehabilitasyonunda kullanılacağını belirtti.

“27 Yıldır Desteklerimiz Sürüyor”

Numan Balaban, “Bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Bodrum Sağlık Vakfı, 27 yıldır şeffaf şekilde yönetiliyor. Gönüllülerden ve üyelerden oluşan değerli bir komitemiz var. Vakfımızda 30 kişiye ulaştık. Fizyoterapi ve konuşma terapisi gibi özel eğitimler veriyoruz. Belediyeden aldığımız ruhsatla teşhis konmuş özel hastalara da fizyoterapi ve klinik pilates hizmeti veriyoruz. Vakıf olarak önemli bir misyon üstlendik. Bölgemizde desteğe ve özel eğitimlere ihtiyacı olan öğrencileri ve bireyleri hayata kazandırıyoruz. Özel gereksinimli kardeşlerimizi evlerinden araçlarla alıyoruz. Rehabilitasyonunu yapıyor, atölye çalışmaları ve sanatsal etkinliklere katılımını da sağlıyoruz. Vakfa gelir sağlamak amacıyla herkese açık bir pilates salonumuz var. 27 yılda gönüllülük esasıyla çok önemli bir yere geldik. Bu vakıf Bodrum halkının bize emanetidir. Vakfımızı her ne kadar sizlere tanıtmaya çalışsak da yetersiz kalır. Bodrum’da yaşayan ve bizleri tanımak isteyen herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

“Cemiyet Hayatı Bodrum’da Bir Araya Gelecek”

Cemiyet hayatı ve iş dünyasının tanınmış isimlerinin de katılacağı etkinlik hakkında bilgi veren Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban, “Bu yıl üçüncüsünü yapacağımız Beyaz Gece’de güzel sürprizler konuklarımızı bekliyor. Farklı lezzetler ve içeceklerden oluşan limitsiz ikramlarımız olacak. Ülkemizin tanınmış sanatçıları ve iş dünyasının önemli isimleri de vakfımızın gecesine geliyor. Hep birlikte yaza merhaba diyeceğiz. Bu gecenin bütün gelirleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere vakfımıza gidiyor. Geceye katılmak isteyenler biletlerimize vakfımız veya komite üyelerimizden elde edebilir” diye konuştu.

“Birlik ve Beraberlik Vurgusu”

Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Ülker İnan da Beyaz Gece’nin vakıf ve vakıfta eğitim gören öğrenciler için önemli olduğunu vurgulayarak “Beyaz Gece sevginin, birlik olmanın ve dayanışmanın gecesidir. Amacımız vakıf dostlarımızla bu özel gecede bir araya gelerek, birlik olmanın ve dayanışmanın gücünü hissetmek. Beyazlar içerisinde katılacağımız gecede her birimiz koşulsuz sevgiyi, dayanışmayı ve saflığı yaşayacağız” ifadesini kullandı.

Vakıf Genel Kurul Üyesi ve Beyaz Gece mekan sponsoru Atilla Serttaş ise Beyaz Gece’nin Bodrum’da yaza merhaba konsepti ile örtüşen bir etkinlik haline geldiğini vurguladı. Geceye ülke çapında cemiyet, sanat, siyaset ve ekonomi alanlarındaki ünlü isimlerin katılmasının özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanmasında çok önemli olduğunun altını çizdi.

Serttaş şöyle devam etti: “Vakfa gelir sağlamak adına 15 yıl boyunca çeşitli geceler düzenledik. Bu organizasyona son üç yıldır “Beyaz Gece” ismini verdik ve katılımcılardan geceye özel beyaz giyinmelerini istedik. Bu geceye katılıp vakfa destek vermek isteyen katılımcılar için biletler hazırladık. Katılımcılarımız bu biletlerle katılacakları “Beyaz Gece” de gönüllerince eğlenirken sponsorların kendi özel mutfaklarından sunumlarını gerçekleştirecekleri birbirinden özel yiyecek ve içeceği tadacaklar. 13 Haziran’da Yalıkavak Mandalin’de gerçekleşecek, renkli sürprizlerle dolu bu gecede tüm vakıf dostlarımızı birlik olmaya, sevginin gücünü birlikte hissetmeye davet ediyoruz”

Yaşadıkça


ETİKETLER Bodrum Sağlık VakfıEngelliEtkinlikÖzel GereksinimliSosyal Sorumluluk kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45

Sayfa: [1] 2 3 ... 67